Без изненади! "Ботев" /Враца/ загуби с 0:1 гостуването си на ЦСКА 1948

Без изненади! "Ботев" /Враца/ загуби с 0:1 гостуването си на ЦСКА 1948 „Ботев“ /Враца/ загуби с 1:0 гостуването си на ЦСКА 1948 в първата неделна среща от кръга в efbet Лига. Гола за "червените" реализира Галин Иванов от дузпа в 76-ата минута. Отборът на домакините беше воден от бившия полузащитник на "Литекс" Атанас Борносузов, който беше в щаба на освободения преди дни Красимир Петров.
В шестата минута се създаде първата опасност пред една от двете врата. Мартин Николов от гостите се размина с автогол, при опит да изчисти след центриране отляво. След последвалия корнер нападател на "червените" не успя да намери мрежата от непосредствена близост.
В 13-ата минута Даниел Генов опита центриране отдясно, но топката се насочи към рамката на Даниел Наумов. Националният страж обаче следеше ситуацията и отби с една ръка. Веднага след това Денислав Александров проби добре по фланга и подаде на Галин Иванов, но волето на капитана на ЦСКА 1948 излезе в аут.
В 25-ата минута Галин Иванов пробва мерника си от фаул, но топката беше избита от вратаря на гостите Красимир Костов. Малко по-късно Ивайло Чочев прати снаряд към вратата на „Ботев“, но не сполучи.
В началото на второто полувреме футболистите в червено поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Аласан Ндиайе, но реферът Волен Чинков прецени, че французинът е играл без умисъл.
В 71-ата минута ЦСКА 1948 извади късмет, когато удар на Петър Генчев се отби в гредата. Така „Ботев“ (Враца) пропусна най-чистото положение до този момент в мача.
В 76-ата минута домакините поведоха в резултат. Волен Чинков отсъди дузпа, която капитанът на "червените" Галин Иванов превърна в гол със силен изстрел - 1:0.
Това се оказа достатъчно за ЦСКА 1948 да се поздрави с успех след този неособено интересен двубой

ЦСКА 1948 1:0 „Ботев“ /Враца/

1:0 Галин Иванов (76 - дузпа)

Стартовите състави:
ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 24. Марин, 26. Юсеин, 10. Чочев, 33. Г. Иванов, 70. Русев, 11. Д. Александров, 20. Бастунов.
„Ботев“ /Вр/: 33. Костов, 81. Зехиров, 37. Керчев, 5. Ничев, 77. Николов, 6. Гаджев, 24. Ндиайе, 9. Генов, 10. Атанасов, 17. Ивайлов, 30. Домовчийски.
21.03.2021, 13:56 часа