ЦИК: Рекорден брой секции отварят в чужбина

ЦИК: Рекорден брой секции отварят в чужбина В над 500 секции българите зад граница ще могат да упражнят правото си на глас, стана ясно на пресконференция на избирателната комисия. 
"Рекорден брой секции извън страната ще има. Стартира процедурата по подаване на заявленията на избирателите  до консулствата. Очакваме на тези избори да осигурим на българските граждани зад граница възможността да гласуват нормално, без да се образуват ужасяващи опашки. Логистиката за изборите в чужбина е един от най-сложните въпроси. Обсъждаме как да организираме изборите и разяснителната кампания извън страната", каза и говорителят Цветозар Томов.
"Работим в изключително ускорен ритъм от 12 май. Предизвикателството за нас е огромно, предвид новите моменти в Изборния кодекс, особено тези, свързани с машинното гласуване. То ще се проведе за първи път в толкова голям мащаб – не само в страната, а и извън нея", посочи председателката на ЦИК Камелия Нейкова.
Говорителят на комисията Росица Матева поясни, че до момента за участие в парламентарните избори се е регистрирала само една партия.
20.05.2021, 16:18 часа
989 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha