50 лева за кубик дърва плащат жителите на Чипровци

50 лева за кубик дърва плащат жителите на Чипровци По 50 лева за кубик дърва за огрев плащат хората в Чипровци. Цената е само за жители на общината и те трябва предварително да заявят в общинската управа, каза кметът Пламен Петков.
Над 1300 жители от града и селата вече са го направили и имат право на 5 кубика на цена от 50 лева.
Сравнено с миналата година цената на кубик в Чипровци е скочила с 12 лева, но пак е по-евтино, тъй като в Монтана метровките се продават по 70-75 лв. кубикът.
„Осигуряваме близо 6700 кубика дървесина, добива се от труднодостъпни райони и често, за да се свали до площадка за превоз се ползват само коне", обясни кметът на Чипровци Пламен Петков.
В община Георги Дамяново кубикът е по 60 лева и дървата се продават от горските по списък.
02.08.2021, 14:19 часа
1092 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha