Врачанското военно формирование е с нов командир /снимки/

Военното формирование във Враца е с нов командир. Днес официално в длъжност встъпи подполковник Симеон Гаджев. Той пое мястото от временно изпълняващия длъжността командир майор Иван Конорски.
Новият командир е родом от Гоце Делчев. Военната си служба започва от Средец, след което се премества в Банско и в Благоевград.
Един от основните приоритети на подполоковник Гаджев е запазване на колектива. По думите му, на този етап не се предвиждат нови попълнения в състава на батальона. От тази година обаче всички военнослужещи са с нова тактическа екипировка – колани, на които се закрепват необходимите модули, така че да се носи оръжието, както и тактически елеци, каски и бронирани жилетки от нов, съвременен тип.
Галерия
06.10.2021, 14:58 часа
2714
0