"Левски"/Лом/ загуби с 1:2 от дубъла на ЦСКА 1948 /снимки/

"Левски"/Лом/ загуби с 1:2 от дубъла на ЦСКА 1948 /снимки/ "Левски 2020" /Лом/ падна с 1:2 у дома от ЦСКА 1948 ІІ в отложена среща от 10-ия кръг на Втора лига. Гостите от София вкараха два бързи гола.
В 12-та минута след центриране и меле пред вратата на Дамян Дамянов автогол си отбеляза Деян Иванов. Малко след това Марио Топузов центрира от ляво и с глава Валентин Йосков увеличи преднината на гостите. В 42-та минута Йосков от дузпата стреля над гредата.
Още в 4-та минута левскарите имаха шанс. От пряк свободен удар Акрам Салхи стреля и от сглобката на вратата Християн Христов изби в корнер. В 62-та минута домакините имаха възможност да върнат един гол, но от дузпата Деян Иванов би над гредата. Дамянов спаси трети гол, след като от непосредствена близост неутрализира удар на Минков.
В добавеното време с глава Ваньо Илиев засече центриране за крайното 1:2.
Наставникът на дубъла на ЦСКА 1948 Андрей Андреев бе доволен от трите точки.
"Първото полувреме играхме добре. Второто не се получи, може би защото направихме няколко принудителни смени, но най-важни са трите точки и поздравявам моите момчета за битката, която предложиха."
Ето какво сподели за мача треньорът на "Левски" /Лом/ Ивайло Василев.
"Абсолютно нищо не се получи. От доста кръгове, като върна лентата назад, не мога да си обясня тези подаръци и детински грешки, които правиме."

"Левски" (Лом) - ЦСКА 1948 II 1:2

"Левски": 12.Дамян Дамянов, 18.Ваньо Илиев, 21.Петър Генчев, 13.Раиф Мурадов, 20.Лука Стоянович (59-7.Георги Цеков), 14.Деян Иванов, 6.Гален Ненов, 17.Акрам Салки (59-22.Никола Гавов), 9.Андон Гущеров (67-10.Йордан Георгиев), 8.Даниел Кутев (46-15.Лъчезар Георгиев), 4.Николай Христов /К/

ЦСКА 1948 II: 67.Християн Христов, 5.Михаил Минков /К/, 42.Борислав Вакадинов, 45.Мариян Димитров, 22.Димитър Илиев (83-49.Кристиян Грозданов), 66.Стивън Кироилов (83-56.Богдан Костов), 28.Емануил Личев (63-88.Мартин Хайдаров), 13.Георги Мариянов (52-64.Владимир Гогов), 7.Марио Топузов, 98.Валентин Йосков (63-17.Александър Златков), 61.Стелиян Добрев

Голмайстори: Деян Иванов (12-автогол), 0:2 Валентин Йосков (18), 1:2 Ваньо Илиев (90+3).

Главен съдия: Георги Гинчев.
Асистенти: Мартин Мачев, Венцислав Банчев.

Жълти картони: Ваньо Илиев, Раиф Мурадов, Даниел Кутев, Георги Цеков (Левски); Димитър Илиев, Мартин Хайдаров, Владимир Гогов (ЦСКА 1948 II).

Стадион: „Дунавски юнак“.
28.10.2021, 11:29 часа