Ад без край! Още 3-ма от Врачанско изгубиха битката с коронавируса

Още 3-ма са изгубили битката с коронавируса във Врачанско, съобщиха от Регионалната здравна инспекция.
Починала е жена от Враца на 74 г., която е била настанена в Тубдиспансера. 67-годишен врачанин е издъхнал във видинската болница, а 73-годишна жена от Мизия в многопрофилната лечебница във Велико Търново.
За изминалото денонощие на територията на областта бяха регистрирани 51 нови случая на опасната болест. 5 човека се лекуват в болници, а останалите у дома. В МБАЛ "Свети Иван Рилски" са приети трима мъже на 70, 77 и 59 години от Хайредин, Войводово и Селановци, както и 75-годишна жена от Хайредин. 86-годишна жена също от Хайредин е настанена за лечение в многопрофилната болница в Севлиево.
За всички потвърдени случаи са започнати и продължават епидемиологичните проучвания за установяване и предприемане на мерки спрямо положителните и контактните лица. В рамките на изминалия ден са изготвени общо 60 нови предписания за карантина на такива лица.
2587 са активните случаи в региона към момента. От тях 2381 са на домашно лечение, а 206 са хоспитализирани.
*Снимката е илюстративна
31.10.2021, 11:14 часа
3667
0