Кризата продължава! 10 от "Арда" победиха с 3:2 "Ботев"/Враца/

Кризата продължава! 10 от "Арда" победиха с 3:2 "Ботев"/Враца/ Гладиаторска 94-минутна битка, красиви голове, две груби грешки на новоизлюпен национал и гол в последните секунди. Така премина сблъсъка от 14-ия кръг на efbet Лига между "Арда" и "Ботев" /Враца/, който завърши 3:2 в полза на домакините от Кърджали.
Спас Делев откри резултата в 33-ата минута, а в 46-ата Румен Руменов удвои. Дориан Бабунски изравни след точно изпълнение на дузпа в 51-ата и удар с глава в 54-ата минута.
Домакините са в серия от три мача без поражение в първенството, докато гостите са в ужасяваща серия от 11 срещи без победа във всички турнири.
Домакините започнаха активно още с началния съдийски сигнал и още преди да са изтекли две минути застрашиха противниковата врата. Коконов центрира отдясно, Руменов засече с крак от въздуха, но шутира в аут.
Врачани отговориха с удар от 20 метра на Матеус в 14-ата минута, който Караджов първоначално изпусна, но после догони топката и я улови.
Малко по-настойчивата игра на "Арда" даде резултат в 33-ата минута. Спас Делев поде атака отляво, влезе навътре към наказателното поле и комбинира със свой съотборник. Последва подаване надясно за Коконов, който центрира отлично по земя към Делев и крилото на сините реализира с шут от два метра.
В 42-ата минута Делев пробва да намери с подаване отляво на предната греда Коконов, но бранител в зелено се хвърли на шпагат и изби топката в корнер, предотвратявайки втори гол във вратата на Костов.
Втората част започна шеметно, тъй като двата тима си вкараха три гола в рамките на девет минути.
Преди да са изтекли и 60 секунди "Арда" се възползва от грешка на Христов. Топката стигна до Тилев, който я отклони за Руменов и халфът вкара за 2:0 след феноменален прехвърлящ удар от границата на пеналта.
Радостта на домакините не бе дълга, тъй като "Ботев" набързо заличи преднината им от две попадения. Първо, в 51-ата минута Бабунски намали от дузпа. Тя бе отсъдена за задържане на Матеус от Алекс Петков. Защитникът на домакините позволи топката да му бъде отнета от Матеус, който заедно със свой съотборник излизаше очи в очи с Караджов и бе повален с ръце от Петков. Реферът Радослав Гидженов посочи бялата точка, но вместо директен червен картон за умишленото нарушение, показа на провинилия се футболист само жълтия цвят.
Само три минути по-късно Бабунски отново шокира домакините, когато изравни резултата, засичайки с глава центриране от фаул.
В 71-ата минута Петков извърши груб фаул в центъра на терена и този път напусна терена, тъй като получи втори жълт картон.
Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините отново можеха да поведат в 77-ата минута. Делев стреля от малък ъгъл след центриране от корнер, Костов изби, а Желев направи добавка. Тя се отклони в крак на бранител и излезе в корнер на сантиметри покрай лявата греда.
В 83-ата минута "Ботев" пропусна добро положение за пълен обрат. Това можеше да се случи и в 90-ата минута, когато резервата на врачани Георги Николов стреля с глава в напречната греда след центриране от корнер.

"Арда"- "Ботев" /Враца/ 3:2

1:0 Спас Делев 33
2:0 Румен Руменов 46
2:1 Дориан Бабунски 51 д.
2:2 Дориан Бабунски 54
3:2 Тонислав Йорданов 93

Стартови състави:
"Арда": 12. Караджов, 11. Георгиев, 8. Желев, 24. Петков, 81. Зехиров, 80. Котев, 19. Руменов, 33. Тилев, 17. Коконов, 9. Делев, 37. Жуниньо
"Ботев"/Враца/: 76. Костов, 2. Христов, 5. Ничев, 6. Георгиев, 15. Маринов, 16. Матеус, 18. Миланов, 20. Бабунски, 22. Фераресо, 28. Тодоров, 88. Бауренски