Черен уикенд! 5-ма загубиха битката с коронавируса в Монтанско

Коронавирусът уби още 5 човека от Монтанско, сочат данните на РЗИ.
За периода от 18 до 21 февруари са издъхнали 3-ма мъже на 63, 67 и 88 години, както и 2 жени на 61 и 89 г.
За изминалия ден на територията на областта има установени 11 нови случая на COVID-19 инфекция.
От новозаразените лица най-младият е дете на 2 години, а най-възрастният е на 87.
Към днешна дата общо 774 лица са с активна COVID-19 инфекция в област Монтана, както следва:
120 хоспитализирани лица (7 лица в "МБАЛ - Берковица" ЕООД, Берковица, 39 лица в "МБАЛ - Свети Николай Чудотворец - Лом" ЕООД, Лом, 2 лицa в "МБАЛ - Христо Ботев" АД, Враца, 52 лица в МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" АД, Монтана, 1 лице в "Пета многопрофилна болница за активно лечение - София" ЕАД, София, 1 лицe в "УМБАЛ - Александровска" ЕАД, София, 1 лице в "УМБАЛ "Света Анна" София АД, София, 3 лица "УМБАЛ и спешна медицина "Н. И. Пирогов" ЕАД, София, 1 лице в "УМБАЛ Софиямед" ООД, София, 1 лице в "Център за психично здраве - София" ЕООД, София, 1 лице във Военно медицинска академия МБАЛ София, 10 лица в МБАЛ Сити Клиник - Свети Георги ЕООД, Монтана и 1 лицe в МИ МВР София).
654 лица диагностицирани на домашно лечение.
Разпределението на лицата с активна инфекция по общини е следното:
Община Берковица – 53 случая;
Община Бойчиновци – 41 случая;
Община Брусарци – 24 случая;
Община Вълчедръм – 31 случая;
Община Вършец – 39 случая;
Община Георги Дамяново – 11 случая;
Община Лом – 198 случая;
Община Медковец – 18 случая;
Община Монтана – 244 случая;
Община Чипровци – 19 случая;
Община Якимово – 15 случая.
За област Монтана общо диагностицираните лица са 18 205, излекуваните са 16 336, починали са 1095, а лицата, поставени под домашна карантина, са 735.
*Снимката е илюстративна
21.02.2022, 12:09 часа
1058
0