"Монтана" приключи със загуба редовния сезон, но докосва бронзовите медали

"Монтана" приключи със загуба редовния сезон, но докосва бронзовите медали Отборът на "Монтана" отстъпи с 0:3 (-22, -23, -19) при гостуването си на ЦСКА в среща от XXII, последен кръг от редовния сезон, на първенството на Супер Волей.
Въпреки загубата възпитаниците на треньора Даниел Пеев запазиха третото място (равносилно на почти сигурни бронзови медали) в крайното класиране (17 победи, 5 загуби, 53-20, 49 точки) , като за това им помогна и тимът на "Левски", който в другия мач в столицата победи "Пирин" (Разлог) с 3:0 (17, 24, 16). Така в започващите следващата седмица плейофи "Монтана" ще се изправи срещу "Левски", като ще има правото на едно домакинство в повече.
В зала „Васил Симов“ монтанчани започнаха със самочувствие и в първия гейм имаха убедителна преднина, но последва неочакван срив и това бе използвано от домакините. Във вторият играта на гостите не вървеше, но при резултат 24-18, те записаха 5 последователни точки и бяха на път да изравнят, но гейма завърши с успешна „червена“ атака. Третата част ЦСКА доминираше и след като поведе с 14-8, не допусна да бъде застигнат.
Капитанът на "Монтана" Радослав Попов бе най-резултатен за гостите с 13 точки (3 аса). С толкова за ЦСКА завърши египетският диагонал Реда Хайкал.

ЦСКА – "Монтана" 3:0 (25-22, 25-23, 25-19)

ЦСКА: Иван Латунов 6, Делчо Раев 1,  Георги Татаров 10, Реда Хайкал 13, Мартин Павлов 12, Петър Бъчваров 8 (Ивайло Стефанов, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Александър Попов.

"Монтана": Радослав Попов 13, Димитър Калчев 10, Жулиен Георгиев 5, Стефан Чавдаров 4, Луис Видал 1, Максимилиан Талер (Любослав Симеонов 9, Мартин Кръстев 7, Стефан Георгиев 1, Георги Елчинов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Симеон Иванов, Добромир Добрев.

Зала: „Васил Симов“-100 зрители.
19.03.2022, 18:27 часа