Гран при и медали спечели Вокална група „Детски смях“ към ОДК-Монтана

Гран при и медали спечели Вокална група „Детски смях“ към ОДК-Монтана Гран при, 12 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала спечели Вокална група „Детски смях“ към ОДК – Монтана от Международния конкурс SOFIA GRAND PRIX.
„Децата се състезаваха в различни възрастови групи в различни категории. Най-голямото отличие бе присъдено на ВГ „Детски смях“ в категория „Световен хит“ – голямата награда Гран при. Особено сме щастливи от постиженията на трио „Детски смях“ с прекрасни малки момичета, които успяха да завоюват златен медал в категория „Песен на роден език“.
„За първи път участваме в чужбина в международен конкурс „ANGEL VOICES“ в Белград. Изключително силен конкурс. Продължава няколко дни и децата се състезават в различни категории и различни възрасти. Успяхме да се преборим за голямата награда Гран при с ВГ „Детски смях“. Две наши деца достигнаха до финалите. Това беше Жанета Пейна, която спечели 2 място, купа и диплом, второ място взе и Ивет при 11-годишните изпълнители. Имаме и първо място на Магдалена Александрова, която представи авторската си песен „На крилете на вятъра““, казва с гордост музикалният педагог Миглена Георгиева.
Натали Ангелова е от Монтана, възпитаничка е на Миглена Георгиева и Латинка Боева, със своята песен на украински език впечатлява журито и завоюва голямата награда за авторска музика GRAND PRIX, а нейната ученичка Михаела стана лауреат в категорията на 13-годишните изпълнители в Белград.
27.09.2022, 16:53 часа