Велислав от Берковица стана 70-и на световно първенство по шахмат

Велислав от Берковица стана 70-и на световно първенство по шахмат В периода от 15 до 28 септември в Батуми, Грузия се проведе световното индивидуално първенство по класически шахмат за 2022 г.
7-годишният Велислав Захариев от Берковица представяше страната ни в групата на 8-годишните момчета, където участваха 151 състезатели от общо 68 държави.
Вели започна блестящо с 2 победи и 1 реми, след което бе надигран от европейският ученически шампион за 2022 г. до 7 - годишна възраст, с който постигна реми на европейското ученическо първенство през месец април тази година в о. Родос, Гърция.
Това бе най-трудния му турнир до момента поради дългата продължителност и висока степен на психическо натоварване.
С общ резултат от 5 победи, 1 реми и 5 загуби, Велислав се нареди на 70-то място в условията на смазваща конкуренция и с година по-малък от повечето състезатели.
"Желаем му здраве и покоряване на нови върхове", написаха от община Берковица.
29.09.2022, 10:38 часа