За последния месец: Цената на бензина е с 20 стотинки надолу

За последния месец: Цената на бензина е с 20 стотинки надолу Цената на бензина е паднала надолу с около 20 стотинки. На големите столични бензиностанции цената на литър бензин А95 варира от 2.71 лева до 2.78 лева Дизелът е поеввтинял по-малко и запазва цената си от миналия месец. Най-евтината цена за литър дизел е 3.15 лева, като достига до 3.21 лева.
За сравнение, през месец ноември цената на бензина беше около 2.95 лева, а на дизела – около 3.35 лева за литър.
В началото на юли тази година цената на бензин А95 на основните столични бензиностанции достигаше от 3.35 до 3.43 лв. за литър, а на дизела — от 3.50 до 3.58 лв., докато този месец средната цена на бензин А95 е около 2.95 лв. за литър, а на дизела около 3.35 лв. за литър.
В рамките на няколко месеца, цената на горивата започна да спада, компенсацията от 0.25 стотинки също подпомогна на огромна част от гражданите да запазят повече средства в семейния бюджет. Но компенсацията ще се запази до 31 декември 2022 година, освен ако депутатите не решат за удължаването й.
11.12.2022, 11:30 часа
372 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha