Румъния получава 1.39 млрд. евро по плана за намаляване на руската енергийна зависимост

Румъния получава 1.39 млрд. евро по плана за намаляване на руската енергийна зависимост

Румъния ще се възползва от 1,39 милиарда евро по плана REPowerEU за намаляване на енергийната зависимост от Руската федерация, съобщи румънският евродепутат Зигфрид Мурешан (Европейска народна партия/Национално-либерална партия), съобщава телевизия Диджи 24.
Телевизията информира, че днес сутринта Европейският парламент и Съветът на ЕС са постигнали съгласие по окончателния вид на плана REPowerEU, който ще позволи на държавите членки да получат достъп до общо 20 млрд. евро за инвестиции в енергетиката. 
Румънският евродепутат Зигфрид Мурешан, който е един от тримата съдокладчици на Европейския парламент по Механизма за възстановяване и устойчивост и плана REPowerEU, заяви в края на срещата, че резултатът от преговорите е от полза за Румъния. 

14.12.2022, 15:07 часа
489 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha