Дърво се стовари върху пейка с 3 деца в Пловдив

Дърво се стовари върху пейка с 3 деца в Пловдив Дърво се стовари върху пейка с три деца в Пловдив заради силни пориви на вятъра, съобщиха от общинското предприятие „Паркове и градини“. Три момичета на 12 и на 13 години са приети в болница с наранявания. Едно от тях е с контузии на таза, а другите две с контузия на главата. Нараняванията им не са тежки, но децата са оставени за снимки, изследвания и наблюдение в болницата, съобщиха от Спешна помощ.
Инцидентът е станал на улица „Богомил“ в града. Момичетата се стояли на пейка в парка, когато от вятъра дървото е паднало и короната му се е срутила върху тях. 
От пожарната в Пловдив съобщиха, че само за час са получени 10 сигнала за произшествия, причинени от силния вятър - паднали дървета, сухи клони и част от външна мазилка,паднали клони върху паркирани автомобили. Щетите са материални.
Дежурни пожарни и спасителни екипи са изпратени на посочените местопроизшествия. Пожарникарите от Трета районната служба са реагирали и на сигнал за запалени отпадъци на сметище.
19.01.2023, 16:43 часа
547 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha