Запазват се паралелките след 7 клас в Монтана

Паралелките, предвидени в Държавния план-прием в област Монтана за следващата учебна година остават 46. Областната комисия по заетостта, под председателството на областния управител Валери Димитров, разгледа предложения план-прием от Регионалното управление на образованието на свое заседание.
Общо 1146 ученици завършват седми клас, като те могат да попълнят 46 паралелки – 13 профилирани и 33 професионални, уточни началникът на инспектората Трайка Трайкова.
"Запазен е броят на паралелките, както миналата година, на 46. Тези предварителни срещи с работодатели, училищата съответно с конкретните предприятия, с които имат партньорства, целта ни е тази година да раздивижим още повече това партньорство, което да даде резултат, като представим един държавен план-прием, който да удовлетворява максимално и двете страни", каза тя.
План-приемът за учебната 2023/2024 година беше представен по общини. Участниците в заседанието гласуваха и приеха единодушно предложението. Областният управител Валери Димитров заяви, че въпреки финансовите затруднения се прави всичко възможно да се запазят училищата и паралелките в региона, като една от целите е да се привлекат ученици от други области в страната.
08.02.2023, 15:00 часа
658
0