"Ботев" /Враца/ загуби с 0:2 контролата с "Левски" в София /снимки/

"Ботев" /Враца/ загуби с 0:2 контролата с "Левски" в София /снимки/ "Ботев" /Враца/ загуби от "Левски" с 0:2 в контрола, която се игра на стадион „Георги Аспарухов“.
Домакините вкараха своите голове в заключителните минути, а футболистите на Даниел Моралес създадоха няколко интересни положения, но не успяха да реализират.
Домакините стартираха мача с няколко атаки, които обаче не застрашиха кой знае колко Федерико Бариос. В 8-ата минута Диого Барбоса можеше да отбележи гол, но след центриране от ъглов удар изпрати не успя да насочи топката към вратата.
Малко по-късно Марко Мажуга стреля с глава, след центриране отляво, но Михайлов спаси.
В 23-ата минута Браян Мендоса също опита хубав удар, но Михайлов изби в корнер..
В 31-ата минута момчетата на Даниел Моралес стигнаха до добра възможност. Мартин Кавдански направи страхотен индивидуален пробив, озова се очи в очи с Ники Михайлов, но не успя да уцели вратата на "Левски".
В 51-ата минута Галчев, вече минал отляво на отбраната, проби опасно през центъра и стигнал до дъгата на наказателното поле, нанесе силен удар, но много високо над вратата. Секунди след това и Андриан Краев шутира много неточно.
В 56-ата минута при центриране от корнер Кристиан Димитров и Мартин Кавдански сблъскаха главите си, като играта бе спряна за кратко, за да им се окаже медицинска помощ. И с двамата всичко бе наред.
В 66-ата минута Рикардиньо вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради нарушение срещу Красимир Костов.
11 минути преди края на мача домакините поведоха. Ивелин Попов изведе Асен Чандъров на стрелкова позиция и той реализира за 1:0.
Само 2 минути по-късно резултатът стана 2:0. След разбъркване от ъглов удар Кристиан Димитров стигна до топката и я прати в мрежата.

"Левски" 2:0 "Ботев" (Враца)
1:0 Чандъров (79)
2:0 Димитров (81)

"Левски": 1. Николай Михайлов (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 20. Асен Чандъров, 11. Джавад Ел Джемили, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо;

"Ботев"
Първо полувреме: 34. Фредерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 37. Том Рапнуи, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 17. Чавдар Ивайлов, 16. Красимир Тодоров, 14. Марко Мажуга, 28. Клери Сербер.
Второ полувреме: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 24. Стефан Гаврилов 11. Момчил Цветанов, 10. Лукас Брамбила, 16. Красимир Тодоров, 9. Даниел Генов, 21. Жан-Пиер Да Силва
31.03.2023, 16:45 часа