Отбелязват 145 години от създаването на пожарната във Видин

Отбелязват 145 години от създаването на пожарната във Видин На 12 април (сряда) видинските огнеборци ще отбележат 145-ата годишнина от създаването на първото организирано звено за гасене на пожари в града.
Събитийната програма за тържественото отбелязване на годишнината включва:
-    10.00 часа – празничен водосвет на паркинга на хотел „Бонония“ /до Художествена галерия „Никола Петров“/ във Видин;
-    10.30 часа – в залата на Художествена галерия „Никола Петров“ - церемония за награждаване на огнеборци, отличили се с висок професионализъм при изпълнение на служебните си задължения и децата – художници, класирали се с творбите си в областния етап на Международния конкурс за детска рисунка под наслов „С очите си видях бедата“. 
Видинската пожарна служба е създадена броени дни след подписването на Санстефанския мирен договор. На 31 март 1878 г. в освободения Видин 50 представители на всички еснафи избират първите общински съветници и кмет на града. Първенците имат идеи за управлението на Видин и на същата дата с „Протокол № 1 на Видински Общински Съветъ“ приемат важни решения. Едно от тях гласи: “Да се назначат пожарникари за предпазване на града от пожари”. 
10.04.2023, 11:32 часа
539 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha