Служители на МВР излязоха на протест във Видин

Служители на МВР излязоха на предупредителен протест във Видин. В протестните действия пред сградата на областната дирекция на МВР участваха служители неангажирани със служебни задължения. Исканията на работещите в системата са за 10% увеличение на заплатите, обясни областният председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР Емилиян Недялков.
"Само ще уточня, че ние стачки не можем да правим и затова ги наричаме протестни действия и затова го правим извън работно време. Нашите искания са за минимални увеличения на заплатите с 10%, което да бъде включено в готвещия се и предложен бюджет за тази година. След тези два предупредителни протеста, днес и в четвъртък ще се реши за национален протест, в който да се съберем в София. Дотогава ще продължаваме нашите разговори, както с ръководството на министерството, от което засега ние усещаме, че имаме подкрепа, така и с опитите ни в парламентарните групи. Разбира се и с финансовия министър, от който зависи промяната до някъде в този бюджет", допълни той.
"Повишената натовареност на служителите заради различните кризи от последните години трябва да бъде оценена", отбеляза още Емилиян Недялков.
04.07.2023, 15:17 часа
564
0