Втора победа на "Бдин" в първенството, подчини и "Струмска слава" /Радомир/

Втора победа на "Бдин" в първенството, подчини и "Струмска слава" /Радомир/ “Бдин” /Видин/ записа победа с 1:0 над “Струмска слава” /Радомир/ в среща от 10-ия кръг на Втора футболна лига и се отлепи от дъното на класирането.
Единственото попадение на стадион “Георги Бенковски” отбеляза Цветомир Тодоров в 57-ата минута.
Мачът започна динамично, без проучване между двата отбора. Атаките към двете врати следваха една след друга. Домакините владееха повече топката, а гостите от Радомир изчакваха шансовете си за контраатаки. В 7-ата минута централният нападател на “Струмска слава” Александър Аспарухов засече центриране, но ударът му от 12 метра пред вратата мина над напречната греда. Десет минути по-късно хубава атака на “Бдин” завърши с 3 последователни изстрела отблизо на Цветомир Тодоров и Валдемар Лашков, но топката така и не попадна в мрежата. На два пъти – в 24-ата и в 26-ата минути, Винисиус Белоти бе изведен на чиста позиция, но и той не сполучи пред гола. В 30-ата минута удар с глава на Аспарухов мина опасно над вратата на “Бдин”. Четири минути по-късно Владимир Айтов получи контузия и бе принудително сменен от Георги Иванов. В 45-ата минути Стивън Кирилов от състава на гостите излезе сам срещу вратаря на “Бдин” Иван Василев, но се засуети и не успя да открие резултата. В добавеното време на първата част домакините имаха основателни претенции за дузпа – след ъглов удар състезател на “Струмска слава” игра с ръка в наказателното си поле, но главният съдия Димитър Димитров не реагира.
Две минути след подновяването на играта Белоти се пребори за топката на аутлинията и центрира към оставения непокрит в наказателното поле Цветомир Тодоров, ударът му отблизо обаче срещна страничната греда. В 49-ата минути се стигна до любопитна ситуация – Винисиус Белоти бе изведен зад защитата на гостите, страничният съдия маркира засада, но главният пренебрегна решението му и остави играта да продължи, впоследствие бранител на “Струмска слава” го фаулира в наказателното поле и Димитров посочи бялата точка. Футболистите на гостите се скупчиха около главния рефер, той реши да се консултира със страничния и отмени дузпата, което пък предизвика гнева на домакините. Седем минути по-късно Цветомир Тодоров излезе сам срещу вратаря на гостите и този път не сбърка – 1:0. При атаката обаче Винисиус Белоти се контузи и това наложи втора принудителна смяна за “Бдин”. Мястото му зае опитният Александър Соколов. След гола последва натиск на гостите, които опитаха да се върнат в мача. В 60-ата минута вратарят на бдинци се намеси успешно след опасно центриране, две минути по-късно спаси и удар на Борислав Николов. В 71-ата минута Марио Дилчовски се озова на изгодна позиция, но ударът му отблизо бе в обсега на стража на “Бдин”. Шест минути по-късно Тома Ушагелов бе изведен на голова позиция, но се увлече във финтове и защитата на гостите изби. Валдемар Лашков можеше да реши всичко в мача в 88-ата минута. Кристиян Йошов нахлу отдясно в наказателното поле на радомирци и подаде на нападателя на “Бдин”, който от 7 метра фронтално срещу вратата изпрати топката в аут. Все пак домакините удържаха натиска на гостите и се поздравиха с втора победа в шампионата.

"Бдин" Видин: 1. Иван Василев; 31. Даниел Стоянов; 99. Кристиян Вълков; 5. Ивайло Иванов; 44. Владимир Айтов/20. Георги Иванов; 8. Калоян Цветков - кап.; 7. Николай Цветков; 77. Винисиус Белоти/14. Александър Соколов (ЖК); 9. Валдемар Лашков; 10. Цветомир Тодоров; 23. Тома Ушагелов (ЖК)/88. Кристиян Йошов

"Струмска слава" Радомир: 12. Драгомир Петков; 14. Димитър Стоянов/77. Марио Дилчовски; 2. Борислав Николов - кап.; 5. Мартин Костов; 13. Слави Косов (ЖК); 8. Георги Янев/3. Христо Младенов (ЖК); 17. Стивън Кирилов; 4. Лазар Стойчев (ЖК)/20. Кристиян Китов; 10. Антонио Ласков/88. Васил Божинов (ЖК); 22. Алекс Желев; 9. Александър Аспарухов
24.09.2023, 10:14 часа