"Ботев" /Враца/ загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 в мач с 2 греди и 2 дузпи /снимки/

"Ботев" /Враца/ загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 в мач с 2 греди и 2 дузпи /снимки/ "Ботев" (Враца) загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 в среща от 12-ия кръг на efbet Лига, с което "червените" прекъснаха серията си от 3 мача без победа в първенството.
Първата по-добра възможност в двубоя дойде в петата минута и бе на сметката на домакините. Пет минути по-късно врачани пропиляха още един шанс, след като Браян Переа не успя да уцели топката сам срещу вратаря.
Четвърт час след началото "Ботев" (Враца) получи дузпа за фаул срещу Браян Переа, който я превърна в гол за 1:0.
ЦСКА 1948 застраши вратата на домакините за първи път в 24-ата минута след удар с глава на Елитон след корнер.
След малко повече от половин час игра реферът Драгомир Драганов гледа ситуация в наказателното поле на "Ботев" (Враца) и отсъди дузпа за игра с ръка на Браян Мендоса. Зад топката застана Ивайло Чочев, който се разписа за 1:1.
Втората част започна с опасен удар на Момчил Цветанов към вратата на ЦСКА 1948, а след малко повече от час игра гол на Ивайло Чочев бе отменен заради нарушение в атака на Елитон.
"Червените" останаха на сантиметри от гола в 70-ата минута, в която Педриньо удари напречната греда. Две минути по-късно негов удар отново срещна гредата.
В продължението на срещата Ивайло Чочев се оказа непокрит в наказателното поле и се разписа отблизо за крайното 2:1.
ЦСКА 1948 е на шесто място в класирането с 18 точки, "Ботев" (Враца) е на 11-а позиция с 10.

"Ботев" (Враца) - ЦСКА 1948 1:2
1:0 Браян Переа (17' дузпа)
1:1 Ивайло Чочев (36' дузпа)
1:2 Ивайло Чочев (90+2')

Стартови състави:
"Ботев" (Враца): 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев. 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 5. Елитон, 87. Симеон Петров, 21. Емил Ценов, 15. Симеон Василев, 18. Ивайло Чочев, 20. Антонио Вутов, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 19. Рууни Ева

Стадион: "Христо Ботев", Враца

Главен съдия: Драгомир Драганов