"Монтана" се препъна в зала „Младост“ срещу "Рилски спортист"

"Монтана" се препъна в зала „Младост“ срещу "Рилски спортист" "Монтана" разочарова в първия си мач от първата четворка на „А“ група.
Възпитаничките на треньора Преслав Пешев бяха надиграни като домакини с 56:69 от "Рилски спортист" (Самоков). Това бе първата им загуба от този съперник в зала „Младост“.
Монтанчанки спечелиха само първата четвърт, а в останалите три бяха неузнаваеми. Едно от силните им оръжия стрелбата от далечно разстояние този път им изневери, като те успяха едва два пъти от цели 19 опита. Гостите поведоха в средата на втората четвърт и до края не изпуснаха водачеството. И от двата отбора имаха основателни претенции към съдийството.
Янина Тодорова бе най-резултатна за "Монтана" с 23 точки, като към тях добави и 11 борби. Макар и само на три тренировки новото попълнение Тераник Батъл се отличи с дабъл-дабъл 16 т. и 11 борби.
Ивана Бонева завърши с 19 т. за "Рилски спортист", а капитанката на самоковки Вероника Дикова бе над всички с 10 т., 10 борби и 7 асистенции.

"Монтана" – "Рилски спортист" (Самоков) 56:69 (15-13, 15-19, 10-18, 16-19)

"Монтана": Янина Тодорова 23, Борислава Денчева, Преслава Колева-кап. 6, Шериз Феърлей 2, Микаела Дамянова 2 (Тераник Батъл 16, Ванина Василева 6, Валентина Горанова 2, Ема Савова, Емилия Борисова). Треньор: Преслав Пешев.

"Рилски спортист": Вероника Дикова-кап. 10, Деница Манолова 15, Виолета Григорова 10, Ивана Бонева 19, Раня Абурая 5 (Моника Борисова 5, Радина Илиева 2, Преслава Попова 2, Гергана Бъчкова 1). Треньор: Маргарита Маринкова.

Съдии: Милен Цветков, Стефан Ефтимов, Валентин Въчковски.

Зала: „Младост“-80 зрители.
21.01.2024, 10:14 часа