"Монтана" с първа домакинска загуба за сезона /снимки/

"Монтана" с първа домакинска загуба за сезона /снимки/ Отборът на "Монтана" загуби с 0:3 (-22, -19, -17) от ЦСКА в дербито на XXII кръг от първенството на Супер Волей.
Поражението бе първо за водения от треньора Даниел Пеев тим в зала „Младост“ от началото на сезона и то му коства четвъртото място, на което вече са червените от София.
Мачът започна добре за домакините, които водеха в резултата до средата на първия гейм, но след това играта им се разтрои, а съперникът им използва това и затвори гейма на 22. Следващите две части преминаха под диктовката на гостите, които ги спечелиха, неочаквано и за самите тях, сравнително леко.
Кристиан Валчак бе най-резултатен за "Монтана" с 12 точки (1 блокада), Фахри Путратама завърши с 10 т. (1 блокада).
За ЦСКА Страхиня Бързакович се отличи със 17 точки (1 ас), 12 т. добави Тодор Вълчев (2 аса, 3 блокади). MVP на двубоя стана разпределителят на столичани Владимир Станков.
Гостите за пореден път се радваха на огромна подкрепата от трибуните, а след края на мача треньорът Сашо Попов се качи при феновете и получи като подарък специална фланелка на Дивизия Монтана.
26.01.2024, 09:54 часа