"Монтана" с драматичен успех над "Литекс" /снимки/

"Монтана" с драматичен успех над "Литекс" /снимки/ Отборът на "Монтана" започна с победа пролетния дял от първенството на Втора лига.
В откриващата среща за сезона възпитаниците на треньора Николай Митов се наложиха с 2:1 над "Литекс" (Ловеч) на стадион „Огоста“.
Франк Ландри преди почивката и Никола Борисов в заключителните секунди на мача се разписаха за домакините, точен за гостите бе Илиян Капитанов (51). Неприятна контузия в средата на второто полувреме получи централният защитник Костадин Илиев.
Преди началото на двубоя капитаните на двата отбора и съдийската бригада позираха с фланелка с надпис „Подкрепа за българските капитани“. По този начин те се включи в кампанията за освобождаването на моряците Любомир Чанев и Данаил Веселинов, които бяха задържани заедно с кораба Galaxy Leader на 19 ноември 2023 година.
Срещата започна с натиск на "Монтана" и в 4-та мин. Димитър Буров центрира от корнер, а топката кацна на напречната греда и излезе в аут. Пет по-късно Богдан Костов намери майсторски в пеналта Владислав Цеков-Каската, той стреля с глава, но в десния страничен стълб.
"Литекс" отговори с удар на Капитанов преминал покрай вратата. В 14-та мин. Буров центрира от ляво, а на далечната греда Стивън Киролов засече, но в аут. След 10 минути топовен изтрел от далеч на Костов премина над напречната греда.
В 34-та мин. "Монтана" най-после материализира превъзходството си. Богдан Костов с ново прецизно центриране намери Цеков в наказателното поле, той свали с гърди на Франк Ландри и 23-годишният камерунски полузащитник, с френски паспорт, изпрати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл. Секунди преди почивката Михаил Минков можеше да изравни, но вратарят Васил Симеонов показа класа и спаси.
Второто полувреме започна с бомбен шут на Стивън Кирилов и блестяща намеса на младия страж на гостите Алекс Божев. В 51-та мин. "Литекс" успя да изравни. Александър Бучков бе изведен сам срещу вратаря от Иван Иванов, ударът му обаче срещна напречната греда, а при добавката Илиян Капитанов не сгреши. В 62-та мин. домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Кирилов, а секунди по-късно той стреля с глава, но в аут. В 78-та мин. Кевин Беманга премина през няколко футболисти на гостите и насочи технично топката към вратата, но тя срещна напречната греда.
В последната минута на редовното време стадионът избухна. Буров центрира остро от фаул от ляво, а Никола Борисов засече ефектно с глава и донесе трите точки за "Монтана"

"Монтана" – "Литекс" 2:1

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов, Никола Борисов, Димитър Буров, Костадин Илиев (67-Стефан Каменов), Франк Ландри (82-Антон Тунгаров), Стивън Кирилов, Александър Тодоров, Владислав Цеков (75-Филип Ежике), Илия Русинов (67-Александър Аспарухов), Кевин Беманга.

"Литекс": Алекс Божев, Александър Ангелов, Михаил Минков, Росен Маринов, Александър Бучков, Сулиман Абдуганию, Георги Стайков, Иван Иванов (90-Виктор Василев), Кингсли Бучи, Евгени Игнатов (87-Иван Пенев), Илиян Капитанов-кап. Треньор: Ален Тупаич.

Голмайстор: 1:0 Франк Ландри (34), 1:1 Илиян Капитанов (51), 2:1 Никола Борисов (90).

Главен съдия: Любослав Любомиров.
Асистенти: Дарин Иванов, Стоян Стоянов.

Жълти картони: Костадин Илиев, Франк Ландри, Александър Тодоров (Монтана); Иван Иванов (Литекс).

Стадион: „Огоста”-250 зрители. .
17.02.2024, 16:24 часа