С 10 души "Монтана" падна във Варна в първия мач при новия си наставник

С 10 души "Монтана" падна във Варна в първия мач при новия си наставник "Монтана" загуби с 0:1 гостуването си на лидера в класирането "Спартак" (Варна) в дебютният мач на новия старши треньор Петър Колев.
Той бе заложил на схема с трима централни защитници и отборът стоеше добре на терена до 69-та мин., когато главният съдия Денислав Сталев малко пресилено изгони с червен картон на Антон Тунгаров. Това определено се отрази на играта на отбора и 10 минути по-късно Даниел Начев донесе победата на „соколите“.
Първото полувреме бе напълно равностойно, а малкото опасните ситуации станаха пред вратата на домакините. При една такава в 13-та мин. Антон Тунгаров комбинира с Филип Ежике в пеналта, но диагоналният му шут премина встрани от вратата. В 22-та мин. след остро центриране на Димитър Буров от ляво топката бе избита в корнер от Александър Цветков пред погледа на Ежике, който дебнеше в удобна позиция. Пет минути по-късно Франк Ландри изпусна най-чистото положение за гол. Стивън Кирилов проби от дясно и намери на далечната греда камерунският полузащитник на гостите, който от въздуха стреля високо над вратата. Варненци пък се отчетоха с няколко мелета не довели до нищо и с далечен удар на Ивей Ромееш не затруднил вратаря Васил Симеонов.
След почивката домакините бяха една идея по-активни, но така и не създадоха опасна ситуация пред вратата на съперника си. В 69-та мин. "Монтана" остана с човек по-малко, след като Антон Тунгаров елементарно си изкара втори жълт и червен картон и то секунди преди да бъда заменен. Макар и останали с човек по-малко монтанци първи стихнаха до възможност да открият резултата. Това стана в В 79-та мин., когатоБуров центрира отляво, но току-що влезлиятИлия Русинов не успя да засече оставен непокрит на далечната греда.
При ответната атака "Спартак" поведе. Удар на Ахмед Ахмедов бе блокиран от Франк Ландри, но топката попадна у Даниел Начев и той я  изпрати в мрежата. В добавеното време Дмитро Семенив стреля от близо с глава, но Симеонов спаси.

"Спартак" (Варна) – "Монтана" 1:0

"Спартак": Никола Виденов, Дмитро Семенив, Ангел Грънчов, Александър Цветков, Мехмед Сабри, Йоан Бауренски, Ивей Ромееш, Румен Руменов-кап. (88-Георги Мариянов), Ахмед Ахмедов, Даниел Начев (89-Цветослав Петров), Атанас Зехиров (90+1-Георги Бабалиев). Треньор: Росен Кирилов.

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов, Денис Динев, Димитър Буров, Никола Борисов, Емил Янчев, Кевин Беманга(78-Илия Русинов), Франк Ландри (83-Александър Тодоров), Филип Ежике(78-Владислав Цеков), Антон Тунгаров, Стивън Кирилов (83-Александър Аспарухов). Треньор: Петър Колев.

Голмайстор: Даниел Начев (80).

Главен съдия: Денислав Сталев.
Асистенти: Желязко Пилатов, Месут Ахмедов.

Жълти картони: Мехмед Сабри, Атанас Зехиров, Цветослав Петров (Спартак); Антон Тунгаров, Франк Ландри (Монтана).

Червен картон: Антон Тунгаров (Монтана, 69-та мин.).