Волейболистите на "Монтана" с първи успех в зала „Младост“ за 2024 г. /снимки/

Волейболистите на "Монтана" с първи успех в зала „Младост“ за 2024 г. /снимки/ Отборът на "Монтана" победи с 3:1 (20, -28, 14, 19) "Черно море" (Варна) в мач от ХVIII кръг на Супер Волей.
За водения от треньора Даниел Пеев тим това бе първи успех в зала „Младост“ от началото на годината, след като в предишните си три срещи записа загуби от ЦСКА (0:3), "Левски" (2:3) и "Пирин" (0:3).
"Монтана" изпита затруднения в първите два гейма, като затвори първия на 20, но отстъпи във втория с 28-30. Най-лесно домакините спечелиха третата част, в която дадоха само 14 точки на съперника си от Морската столица.
Полският диагонал Кристиан Валчак изригна с 25 точки (1 блок, 3 аса) и бе определен за MVP на мача, а бразилският център Бруно Рубо се отличи със 17 точки (8 блока, 1 ас) за 11-та победа на "Монтана" за сезона.
За "Черно море" ветеранът Мирослав Градинаров завърши с 15 т. (2 блока).
18.02.2024, 13:14 часа