"Монтана" се бори до последно, но загуби от "Нефтохимик" с тайбрек /снимки/

"Монтана" се бори до последно, но загуби от "Нефтохимик" с тайбрек /снимки/ Отборите на "Монтана" и "Нефтохимик" (Бургас) изиграха зрелищен мач, решен в тайбрек за тима от източното ни черноморие.
За водения от треньора Даниел Пеев монтански тим това бе четвърта домакинска загуба от началото на годината и осма за сезона, при 11 победи. С 33 точки отборът остава непоклатим на петото място в класирането.
"Монтана" загуби първия гейм, но спечели убедително втория. Подобна бе ситауцията и в следващите два. В тайбрека гостите се откъснаха с 8-3, домакините се доближиха само на две точки 8-10, но не издържаха психически.
Самуил Вълчинов бе над всички в "Монтана" с 19 точки (2 аса, 3 блока), с толкова завърши и Кристиян Валчак (1 ас, 6 блока). Бранимир Грозданов от "Нефтохимик" стана топ-реализатор на мача с 21 точки (1 ас, 3 блокади) и бе избран и за Най-полезен състезател MVP. Красимир Георгиев завърши с 13 точки (3 блока).

"Монтана" – "Нефтохимик" (Бургас) 2:2 (22-25, 25-18, 21-25, 25-19, 12-15)

"Монтана": Любомир Агонцев 2, Кристиян Валчак 19, Самуил Вълчинов 19, Фахри Путрумата 5, Павел Душков 13, Бруно Рубо 10 (Димитър Калчев 10, Мартин Кръстев, Георги Елчинов, Ивайло Лалов-либеро, Георги Митов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Нефтохимик": Светослав Станков 1, Иван Раич 10, Бранимир Грозданов 21, Розалин Пенчев 15, Красимир Георгиев 13, Венцислав Рагин 4, Николай Тодоров (Стеван Симич 6, Георги Петров 2, Иван Станев, Денис Чавдаров, Симеон Добрев-либеро). Треньор: Мартин Стоев.

Съдии: Любомир Сираков, Ивайло Иванов.

Зала: „Младост“-350 зрители.
02.03.2024, 14:48 часа