"Монтана" победи с 2:0 "Спортист" /Своге/ и стъпи на третото място /снимки/

"Монтана" победи с 2:0 "Спортист" /Своге/ и стъпи на третото място /снимки/ "Монтана" победи с 2:0 "Спортист" (Своге) пред 300 зрители на стадион „Огоста“ и измести от третото място, даващо правото на бараж, "Марек" (Дупница).
С четвъртия си гол за сезона защитникът Никола Борисов откри резултата, а с дебютното си попадение за домакините Стивън Кирилов оформи крайния резултат.
Монтанци наложиха превес още в началото на мача и в 7-та мин. шут от границата на пеналта на Франк Ландри бе избит в корнер от вратаря Ивайло Василев. При неговото изпълнение Филип Ежике се разписа с глава, но попадението му не бе зачетено, защото асистент реферът Марин Бонев сигнализира, че топката е излязла при центрирането. Това обаче се оказаха единствените опасни ситуации през първото полувреме.
Осем минути след почивката "Монтана" поведе. Нещо средно между удар и центриране на Петър Атанасов бе избито в корнер от защитник на гостите. Щатният изпълнител Димитър Буров изпрати топката в пеналта, където над всички скочи Никола Борисов и с глава засече в мрежата. Голът внесе неужното спокойствие в състава на "Монтана", а треньорът на "Спортист" реагира с четири смени наведнъж. Това обаче не промени ситуацията на терена.
Домакините продължиха да търсят втори гол и такъв падна в 78-та мин. Стивън Кирилов се оказа по-бърз при върната топка към вратаря Василев и майссторски я отклони покрай него. В последната минута на редовното време стражът на "Монтана" Васил Симеонов се намеси решително и опази вратата си суха.

"Монтана" – "Спортист" (Своге) 2:0

"Монтана": Васил Симеонов, Петър Атанасов, Костадин Илиев, Димитър Буров-кап., Никола Борисов, Франк Ландри, Стивън Кирилов (89-Александър Тодоров), Антон Тунгаров (74-Александър Аспарухов), Филип Ежике (74-Владислав Цеков), Емил Янчев (85-Кристиян Тасков), Кевин Беманга (85-Стефан Каменов). Треньор: Николай Митов.

"Спортист": Ивайло Василев, Дилян Георгиев, Георги Маджаров, Александър Бастунов (79-Нейтън Олдър), Павлин Чиликов, Владимир Сиромахов, Лионел Самба (62-Мартин Кръстев), Владимир Семерджиев-кап. (61-Ариф Ферадов), Христо Иванов (61-Радослав Живков), Антон Иванов (61-Кристиян Башев), Джонатан Нсонде. Треньор: Георги Чиликов.

Голмастори: 1:0 Никола Борисов (53), 2:0 Стивън Кирилов (78).

Главен съдия: Валентин Стефанов.
Асистенти: Асен Крумов, Марин Бонев.

Жълт картон: Александър Бастунов (Спортист).

Стадион: „Огоста”-300 зрители.