"Монтана" излезе трети във Втора лига, след успех с 3:2 над "Бдин" във Видин

"Монтана" излезе трети във Втора лига, след успех с 3:2 над "Бдин" във Видин Отборът на "Монтана" спечели с 3:2 регионалното дерби с "Бдин" (Видин) от XXVIII кръг на първенството на Втора лига и изкачи на трето място във временното класиране, което дава правото на бараж за елита.
Мачът се игра пред празни трибуни заради наказанието на бдинци, което разочарова редовните фенове на монтанци, които следват отбора си при всяко гостуване.
Домакините останаха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като опитният Цветомир Тодоров бе изгонен с втори жълт и червен картон.
На тежкия терен на стадион „Георги Бенковски” двата отбора по принуда заложиха на повече силов футбол. "Монтана" откри резултата в 14-та мин., след прецизно изпълнен фаул от Александър Аспарухов, негов първи гол за отбора. Само 120 секунди по-късно обаче с красиво воле Александър Соколов не остави никакъв шанс на вратаря Васил Симеонов. В 24-та мин. след изпълнение на корнер пред вратата на гостите топката бе изчистена към границата на пеналта, където Илия Русинов с ефектен шут я изпрати в мрежата за 1:2.
След почивката "Монтана" наложи контрол на терена, улеснен до голяма степен от изгонването на Цветомир Тодоров. Главният съдия Владимир Кирилов му вдигна втори жълт и червен картон за бурно оспорване на негово решение. Домакините се пробраха в собствената си половина и заложиха на контри. Пропуски за монтанци, които упорито търсеха трети гол, направиха Антон Тунгаров, Владислав Цеков-Каската и на два пъти Стивън Кирилов. Той падна чак в 80-та мин., когато Кирилов се разписа с удар от дистанция. Четири минути преди края на мача атака на Винисиус Белоти бе спряна от влезлият като резерва Денис Динев с нарушение в наказателното поле, а Иван Аврамов изпълни точно отсъдената дузпа.

Стартови състави:
"Бдин": Велко Маркович, Кристиян Коцов, Ивайло Иванов, Даниел Стоянов, Мартин Николов, Калоян Цветков-кап., Симеон Иванов, Цветомир Тодоров, Александър Соколов, Винисиус Белоти, Иван Аврамов. Треньор: Георги Иванов.

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов, Костадин Илиев, Димитър Буров, Емил Янчев, Антон Тунгаров, Стивън Кирилов, Франк Ландри, Владислав Цеков, Илия Русинов, Александър Аспарухов. Треньор; Николай Митов.

Голмайстори: 0:1 Александър Аспарухов (14), 1:1 Александър Соколов (16), 1:2 Илия Русинов (24), 1:3 Стивън Кирилов (80), 2:3 Иван Аврамов (86-дузпа).

Главен съдия: Владимир Кирилов.
Асистенти: Александър Апостолов, Павлин Петков.

Червен картон: Цветомир Тодоров (Бдин, 52-та мин.)

Стадион: „Георги Бенковски”-пред празни трибуни
13.04.2024, 20:01 часа