"Монтана" загуби първия плейоф за титлата срещу "Берое" в Стара Загора

"Монтана" загуби първия плейоф за титлата срещу "Берое" в Стара Загора Баскетболистките на "Монтана" започнаха със загуба финалната плейофна серия за титлата, след като отстъпиха със 72:87 при гостуването си на "Берое".
Вторият мач е днес, отново в зала „Общинска“ в Стара Загора, но вместо в 17:00 часа, ще започне в 19:30 часа.
Двубоят започна оспорвано и след първата част монтанчанки изоставаха само с две точки 19-21. През втората част обаче домакините наложиха лек превес и преднината им стана двуцифрена.
След почивката мачът тръгна точка за точка, но беройки отново направиха силна серия и в 29-та мин. стигнаха до най-голямата разлика в мача 63-46.
В последната четвърт гостите опитаха нещо като натиск, но само усилията на Янина Тодорова нестигнаха.
Тая Робинсън изигра пореден силен мач за "Монтана" и завърши с 21 точки, 8 асистенции и 5 борби. Тери Баръл добави 15 т., Янина Тодорова 13 т.
За успеха на "Берое" с по 19 т. се отличиха Николет Гилдей и Деана Стояновска.

"Берое" (Стара Загора) – "Монтана" 87:72 (21-19, 20-11, 23-19, 23-23)

"Берое": Гергана Маданкова 9, Николет Гилдей 19, Николина Зубац 18, Жаклин Златанова 14, Деница Стояновска 19 (Цветомира Наумова 5, Виктория Мирчева 3, Евгения Нацкина, Димана Костова, Радостина Христова, Десислава Маринова). Треньор: Жаклин Златанова.

"Монтана": Борислава Денчева, Тея Робинсън 21, Янина Тодорова 13, Тери Батъл 15, Микаела Дамянова 8 (Преслава Колева-кап. 6, Валентина Горанова 6, Ванина Василева 3, Емилия Борисова). Треньор: Преслав Пешев.

Съдии: Мартин Хорозов, Иван Илиев, Моника Вичева.

Зала: „Общинска“-500 зрители.
19.04.2024, 11:54 часа