"Ботев" /Враца/ спечели опашкарското дерби срещу "Етър" /Велико Търново/ /снимки/

"Ботев" /Враца/ спечели опашкарското дерби срещу "Етър" /Велико Търново/ /снимки/ "Ботев" (Враца) победи с 2:0 "Етър" /Велико Търново/ в мач от последния 30-и кръг в редовния сезон на Еfbet Лига.
Трите точки за тима на Христо Янев дойдоха след голове на Мартин Смоленски в 32-ата минута и на опитния Даниел Генов в заключителните секунди на срещата на стадион "Христо Ботев".
"Болярите" играха с 10 човека почти цял мач, след като още в 9-ата минута Серин Файе - Принц беше изгонен с директен червен картон.
След успеха врачани събраха 22 точки и остават на предпоследното 15-то място. Тимът на Христо Янев съхрани шансове за спасение в Efbet Лига, като ще се стреми да се представи успешно в плейофите.
"Етър" остава на дъното само с 14 точки. "Виолетовите" може да изпаднат официално още в този кръг, но това зависи от резултата на мача между "Локомотив" (София) и "Ботев" (Пловдив). "Железничарите" към момента са на позиция за бараж с 28 точки.
В седмата минута капитанът на домакините Браян Переа беше фаулиран от Серин Файе - Принц малко пред наказателното поле. Първоначално защитникът на "Етър" получи жълт картон, но Георги Кабаков беше извикан да изгледа ситуацията отново, след което взе решение директно да изгони сенегалеца.
В средата на първото полувреме Переа засече центриране от ъглов удар, но покрай вратата на "болярите", пазена от 20-годишния Ангел Мартинов.
Натискът на врачани продължи и логичното се случи в 32-ата минута. Играчите на Христо Янев организираха постепенно нападение, а топката попадна в Мартин Смоленски, който стреля от движение. При удара му се получи рикошет в Георги Александров, който залъга Мартинов - 1:0.
Малко по-късно гостите имаха добра възможност. Нападателят Иван Василев беше изведен на отлична позиция, но стражът на "Ботев" Красимир Костов внимаваше и се намеси отлично. В 38-ата минута Ласана Н`Диайе отправи силен изстрел от дистанция, Мартинов се отличи със страхотно спасяване.
След почивката темпото беше доста ниско и почти не се стигаше до положения пред двете врати. Браян Переа и Смоленски затрудняваха гостите, но до точни завършващи удари не се стигна.
Чак в четвъртата минута на добавеното време врачани успяха да вкарат втори гол. Бубакар Траоре направи страхотен пробив отдясно и центрира към опитния Даниел Генов, който засече отблизо за крайното 2:0.