Героите на Враца! 10 от "Ботев" победиха "Пирин" в Благоевград

Героите на Враца! 10 от "Ботев" победиха "Пирин" в Благоевград "Пирин" /Благоевград/ изненадващо допусна обрат и загуби у дома от "Ботев" /Враца/ 1:2 в първи двубой от плейофите в еfbet Лига за двата тима, които са във втората шестица - отборите, които се борят за оцеляването си.
Врачани останаха с човек по-малко в 54-ата минута, когато Браян Мендоса бе изгонен от игра, но успяха да удържат преднината си.
След спокойни първи няколко минути, резултатът в мача бе открит при първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. В 8-ата минута Иван Тасев се разписа за 1:0, възползвайки се от кошмарна грешка Меси Биатумусока, който се подхлъзна в най-неподходящия момент при върната към него топка от Мартин Ачков.
Гостите изнесоха играта в половината на своя противник и в 17-ата можеха да изравнят. Клери Сербер проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира много остро успоредно на голлинията, но Ковальов внимаваше и успя да отклони топката. Малко след изтичането на половин час игра пък Браян Медоса получи на десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Браян Переа опита триков удар с пета, но топката премина покрай вратата.
По-добрата игра на гостите след получения гол даде резултат в първата минута от добавеното време на първото полувреме, когато Мартин Ачков изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и изравни за 1:1 с много красив гол.
Четири минути след почивката гостите направиха пълен обрат, след като Браян Переа центрира в наказателното поле, където Бубакар Траоре не успя да отиграе, а непокритият Мартин Смоленски се разписа за 1:2.
Радостта на врачани обаче бе помрачена в 54-ата минута, когато Браян Мендоса трябваше да напусне преждевременно терена, след като получи директен червен картон. Крайният бранител на гостите спря непозволено Данило Полонски, а поради факта, че той бе последен в отбрана, главният рефер нямаше друга алтернатива пред себе си освен да му покаже пътя към съблекалните.
Домакините се хвърлиха в атаки да търсят изравнителен гол, но така и не намериха правилния път към противниковата врата. В добавеното време на срещата Иво Андреев свири дузпа за "Ботев" /Враца/ за нарушение на Абу срещу Даниел Генов. Зад топката застана Браян Переа, но тогава главният съдия отиде лично да преразгледа на ВАР монитора нарушението и отмени наказателния удар, а до края не настъпи промяна на резултата.
След успеха си воденият от Христо Янев тим има 25 точки на предпоследното място, а 14-ият Локомотив София е с 25. Пирин остава 12-и с 30 точки.

"Пирин" - "Ботев" /Враца/ 1:2

1:0 Иван Тасев (8)
1:1 Мартин Ачков (45+1)
1:2 Мартин Смоленски (49)

"Пирин": 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 28. Виталийс Ягодинскис, 11. Иван Тасев, 73. Венцислав Бенгюзов, 18. Арно Лузайадио, 6. Андрей Йорданов, 14. Данило Полонский, 8. Лазар Боянов, 77. Моду Диане, 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 38. Александър Дюлгеров, 7. Асен Дончев, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 13. Евгени Георгиев, 16. Мартин Георгиев, 29. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн
Треньор: Олександър Бабич

"Ботев" /Враца/: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа, 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов, 77. Стефан Велев, 29. Мартин Бачев
Резерви: 1. Любомир Василев, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 28. Едуардо Кунде, 11. Ласана Н'диайе, 14. Марко Мажуга, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков