Никой не е застрахован! Разсеян полицай заби патрулка в светофар посред нощ в Монтана

Полицай е катастрофирал с патрулка по време на нощна смяна в Монтана, научи агенция BulNews.
Инцидентът е станал малко след 3 часа тази нощ на ул. "ХХI век". 54-годишен служител на сектор „Охранителна полиция“ управлявал служебен автомобил „Фолксваген Тигуан“ на районното полицейско управление в Монтана. На прав пътен участък от пътя с двупосочно движение обаче, полицаят се разсеял и отклонил вниманието си от пътя. Патрулката навлязла в лентата за насрещно движение и се блъснала в желязна ограда на железопътна светофарна уредба, работеща в нормален режим.
При инцидента са нанесени материални щети по полицейската кола и общинското имущество. За щастие, двамата полицаи, които се возели в автомобила, не са ранени.
На местопроизшествието бил изпратен дежурен екип на сектор "Пътна полиция“ при МВР - Монтана. Ченгетата установили, че колегата им не е употребил алкохол. Съставен му е акт по Закона за движение по пътищата.
По случая е образувана проверка в ОД МВР Монтана.
13.05.2024, 11:50 часа
3958
0