"Околчица" показва мускули с 4 гола в Криводол

"Околчица" показва мускули с 4 гола в Криводол "Околчица" показа мускули в среща от 7 кръг на "А" ОФГ Криводол. В нарочения за дерби мач между "Ботев" и "Околчица", интригата съществуваше само през първото полувреме. Куриозен ранен гол за домакините зарадва публиката на стадион "Христо Ботев".
Центриране на Емануил Димитров-Чарли бе засечено от Милко Гергов в собствената му врата. До почивката се водеше равностойна игра, като головите положения бяха по-малко от картоните. Двата тима започнаха второто полувреме в намален състав. Червени картони получиха Боян Цеков от гостите и Красимир Каменов - Бастен от домакините. Преди напускането си последният заработи дузпа, от която Ралков изравни.
Оттук нататък "Околчица" взе нещата в свой ръце и вкара три безответни гола. Решителна роля за победата изигра Цветослав Божинов - Гигс. Бързакът вкара един гол и изработи останалите два. Първо отбеляза за 1:2 сред прострелен пас на Влади Ангелов, а след това на два пъти асистира на Цветан Николов и Ралков, които отбелязаха още 2 гола за крайното 1:4. Криводолци съвсем сдадоха багажа, завършвайки с 9 човека, след като реферът Гановски изгони и Александър Аврамов.
Две от останалите 3 срещи "Миньор" - "Скала"/Зверино/ и "Монолит" - "Скала"/Ос/ завършиха 0:0. Последният двубой "Искър 1923" - "Балкански" бе прекратен при 3:0 на полувремето, тъй като гостите не излязоха за втората част.
Води "Скала" с 16 точки, пред "Околчица" и "Манастирище" с по 15. Тимът на Киро Атанасов обаче е изиграл един мач по-малко.
08.10.2016, 22:20 часа