"Ботев" на Гарев пръв при U 15 след 2:0 над "Монтана"

"Ботев" на Гарев пръв при U 15 след 2:0 над "Монтана" "Ботев"/Вр/ спечели дербито на Северозапада с 2:0 срещу "Монтана" и излезе начело в елитната северозападна група до 15 години. Срещата бе от 6-тия кръг при децата и се игра на помощното игрище в спортен комплекс "Христо Ботев" във Враца. Врачани вкараха по един гол през двате полувремена. Точни за командата на Тодор Гарев бяха Валентин Георгиев и Иван Маринов.
Ботевци заиграха по-мобилизирано в началото и стигнаха до голово положение в 8-та минута. При центриране отдясно капитанът Денис Русинов не успя да стреля отблизо, а след него Георгиев с глава насочи топката в аут. Домакините се ориентираха по-добре на мекия и кален терен и с дълги топки тормозеха съперника. Повечето от атаките организираше Вени Йотов по десния фланг. При една от тях в 25-та минута Йотов центрира на главата на Валентин Георгиев-Джони /на снимката/, който прати топката в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно "Монтана" едва не изравни. Далечен шут от 25 метра на Теодор Петков прехвърли вратаря Йонков, който с върха на пръстите си успя да закачи топката, след което тя се отби от напречната греда и излезе в корнер.
През втората част преобладаваше борбата и безцелното тичане. Топката се риташе напред, а там каквото стане. Капитанът на врачани Денис Русинов стреля от фаул, но стражът на гостите отби. Резултатът вървеше към минимална победа, но в последната 70-та минута здравенякът Иван Маринов с бомбен шут от центъра прехвърли вратаря на "Монтана", реализирайки за крайното 2:0. Така "Ботев"/Вр/ записа четвърта поредна победа в елитната група до 15 години и оглави класирането с 12 точки. Второ и трето място заемат "Етър" и "Монтана" съответно с 11 и 10 точки.
Съставите: "Ботев": Денис Йонков, Милен Кацаров, Вилиян Валериев, Деян Прокоров, Мартин Александров, Николай Ангелов, Иван Маринов, Венелин Йотов, Галин Тодоров, Денис Русинов и Валентин Георгиев.
"Монтана": Ивелин Тодоров, Кристиян Фачиков,  Антоан Димитров, Алекс Тодоров,  Валерио Валериев, Валентин Мичов, Богомил Василев, Иво Иванов, Рослав Найденов, Теодор Петков и Румен Георгиев.
20.10.2016, 20:24 часа