„Ботев” /Вр/ реанимира „Славия” за пълен обрат от 2:0 до 2:3 при U 19

„Ботев” /Вр/ реанимира „Славия” за пълен обрат от 2:0 до 2:3 при U 19 „Ботев”/Вр/ загуби драматично от „Славия” с 2:3 при юношите старша възраст. Врачани допуснаха катастрофален обрат от 2:0 до 2:3, губейки в 93-та минута. Тогава врачанският вратар Стилян Бонев направи фатална грешка, след като центрирана от тъча топка го прехварли. Стражът на ботевци тръгна да атакува центриране на близката греда, а кълбото с парабола се озова зад гърба му и се заби в мрежата.
Първото полувреме бе интересно и резултатно. Врачани бяха по-активни в началото и само за три минути поведоха с 2:0. Автор на головете бе Виктор Василев. В 20-та минута крилото се възползва от грешка на вратаря на белите, пое топката и стреля покрай него за 1:0. В 23-та минута Василев отне топката от защитник, напредна срещу вратаря и направи 2:0. Контузия на Анди Краев разконцентрира нашите и най-неочаквано се стигна до 2 гола за „Славия”. С човек по-малко, докато се оказваше лекарска помощ на Краев при центриране вратаря попречи на  Влайчовски и той си вкара автогол. Минути по-късно Алекандър Златков изравни.
Второто полувреме бе по-постно откъм положения и голове. Двата съперника предимно се пазеха. „Ботев” поотпадна физически и не можа да организира опасни атаки. Един пък Кузовски изчисти пред голлинията, а вратарят Бонев излезе напред и предоствърти опасност. Именно той обаче сгреши фатално в добавеното време, когато Енев от „Славия” го прехвърли левашки и лиши врачани от възможността да спечелят заслужена точка слещу един от лидерите „Славия”.
Стартов състав на „Ботев”/Вр/: Станев, Влайчовски, Ластърджиев, Кузовски, Парасков, Ерменков, Г.Каменов, Д.Димитров, Буковски, А.Краев, В.Василев.
23.10.2016, 21:01 часа