"Компас" /Монтана/ извоюва 19 медала на турнира "Супер боец"

"Компас" /Монтана/ извоюва 19 медала на турнира "Супер боец" С 9 златни, 6 сребърни и 4 бронзови медала се завърна отборът на КК "Компас" от първото издание на турнира „Супер боец” за деца до 16 години, който се проведе във Видин. Състезатели от 6 клуба участваха в три вида спорт - карате, джу джицу и стрелба. На джу джицу – дуо златен медал спечели тандемът Сияна Тихолова-Памела Димитрова, а сребърен двойката Виктор Шумански-Теодор Велков. Сияна Тихолова извоюва два златни медала на „макевара” и „ката” в турнира по карате при най-малките. В кат. до 34 кг Виктор Шумански е първи на „ката” и „кумите”.  Най-високо на почетната стълбичка стъпиха и Христина Петрова /40/, Ивайло Спасов /41/, Александър Александров /52/ и Габриел Шумански /68/ всичките участвали на „ката”, където Василена Богданова /44/ и Стефан Богданов /52/ останаха на второ място, а Теодор Велков е трети на „макевара”. В състезание по стрелба сребърни медали спечелиха Сияна Тихолова, Теодор Велков, Христина Петрова и Ивайло Спасов, а бронзови Василена Богданова и Габриел Шумански. Те бяха наградени от Ирена Танова, държавен и балкански шампион по стрелба и участник на Олимпийските игри в Пекин. Танова връчи индивидуалната награда за „най-млад боец” на турнира във Видин на 7-годишната Сияна Тихолова от КК "Компас" /Монтана/.
16.12.2016, 11:56 часа