"Вихър" /Николово/ победи "Пъстрина" в местното дерби

"Вихър" /Николово/ победи "Пъстрина" в местното дерби Над 300 зрители изгледаха дербито на XVIII кръг от първенството на монтанската „А” регионална група между отборите на "Пъстрина" и "Вихър" /Николово/, което символичните гости спечелиха с 2:1. Ексдепутатът доц. Борислав Великов се появи на стадиона секунди след като бе даден началният съдийски сигнал, а след мача влезе в съблекалнята и поздрави победителите. Сред публиката бе и сръбският футболен мениджър Божо Джуровски.
Двубоят започна равностойно, а първата по-сериозна опасност пред едната от двете стана в 24-та мин., когато капитанът на "Пъстрина" Тодор Костов се опита да изненада вратаря Даниел Първанов с тупалка от 40 метра, но стражът на "Вихър" изби в корнер. Четири минути по-късно обаче Първанов допусна Галин Славчев да му вкара гол от малък ъгъл при изпълнение на фаул от ляво. В 40-та мин. Светлан Кондев изравни след майсторско изпълнение в наказателното поле. В минутите между двата гола силният вятър си даде почивка и футболистите от двата отбора показаха игра, която приляга на такъв мач наричан Ел Класикото на региона. През второто полувреме обаче отново задуха, заваля и дъжд. В 62-та мин. главният съдия Петър Милков свири дузпа за гостите за игра с ръка на Тони Валентинов-Макарата в пеналта. От бялата точка точен бе Денислав Езекиев. Домакините се хвърли да изравняват като в края на мача и вратарят Лени Георгиев отиде да помага в атака, като негов удар с глава в добавеното време бе спасен от колегата му. Нов гол обаче не падна и отборът на "Пъстрина" регистрира първата си загуба за сезона, но остана лидер в класирането.
Пъстрина – Вихър (Николово) 1:2
"Пъстрина": Лени Георгиев, Ивайло Ваньов, Тони Валентинов, Денислав Петров, Борислав Алексиев, Иван Иванов (72- Владислав Калоянов), Галин Славчев, Тодор Костов-кап. (82-Деян Петров), Теодор Георгиев (67-Янчо Иванов), Александър Димитров, Филип Илиев.
"Вихър" /Николово/: Даниел Първанов, Емилиян Ивов (88- Мартин Симеонов), Стелиян Николов, Мишо Въглярски, Калин Милчев, Красимир Георгиев-кап. (76-Лъчезар Григоров), Денислав Езекиев (67-Милен Заков), Мартин Истатков, Бисер Ефремов, Светлан Кондев (56-Светлин Томов), Кристиян Методиев (90-Евелин Петков).
08.04.2017, 15:09 часа