"Кариана" завърши сезона с победа с 2:0 над "Севлиево"

"Кариана" завърши сезона с победа с 2:0 над "Севлиево" Отборът на "Кариана" спечели с 2:0 дербито със "Севлиево" от предпоследния XXIX кръг на първенството на Северозападната трета лига. В следващият възпитаниците на треньора Атанас Джамбазки почиват. Председателят на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново изгледа мача от трибуните на стадиона в село Ерден. Преди неговото начало собственикът на карианци Милан Йосифов получи златна значка на БФС за заслуги за развитието на футбола в Северозапада. След последния съдийски сигнал пък футболистите на домакините вдигнаха купата за второто място, което отборът си заслужи с представянето си през сезона.
"Кариана" тръгна смело в атака още от първата минута и в 8-та удар на Ангел Русев срещна гредата. До края на полувремето пропуски направиха Евгени Игнатов-Бамзе и Цветко Иванов, а гол на Русев бе отменен заради спорна засада. В 48-та мин. Борис Петков все пак откри резултата от дузпа отсъдена за нарушение срещу Русев. Малко след това вратарят на "Севлиево" Христов спаси опасен шут на Ангел Русев, а в 67-та мин. гредата му помогна отново, като този път ударът бе на Петков. Гостите стигнаха до единственото си голово положение в срещата чак в 70-та мин., вратарят на Кариана Павел Станев обаче изби в корнер удара на Добрин Петров. Седем минути по-късно Русев се измъкна от засадата и сложи точка на спора. В добавеното време футболист на Севлиево изрита без топка Николай Николов, на вместо него главният съдия Георги Гинчев вдигна червен картон на Евгени Иванов-Геко, който се опита да защити младия си съотборник.
"Кариана": Станев, Цолов, Илиев, Цв. Иванов, Дичев, Цеков, Игнатов, Боянов, Русев (85-Евг. Иванов), Николов, Петков.
"Севлиево": Христов, Андреев, Чирпанов, П. Иванов (62-Георгиев), Велев, Копаранов, Илиев, Г. Иванов, Макавеев (55 Минчев), Л. Иванов (86-Савов), Петров.
29.05.2017, 13:23 часа