"Монтана" се препъна в Разлог, записа първа загуба в Суперлигата

"Монтана" се препъна в Разлог, записа първа загуба в Суперлигата "Пирин" нанесе първа загуба на "Монтана" от началото на сезона. В дербито на VIII кръг на първенството на Суперлигата тимът от Разлог записа категоричен успех с 3:0 (25:19, 25:17, 25:23). Домакините бяха по-концентрирани през цялата среща, като най-убедителни бяха във втория гейм, който затвориха с 25:17. Монтанчани пропуснаха да останат в играта в третата част, в която водеха почти през цялото време, но накрая нервите им неиздържаха и те отстъпиха с 23:25. Основната причина за поражението бе неубедителната игра на отбора в атака, където младите Аспарух Аспарухов и Кирил Клец този път не бяха на ниво.
„Това бе най-слабият ни мач до сега”, заяви изп. директор на "Монтана" Стоян Костов. Клетс бе най-резултатният състезател в срещата отбелязвайки 17 точки. За домакините Илиян Преспов се отличи с 15 точки. След тази среща "Пирин" се изравни с "Монтана" на върха в класирането, като и двата отбора имат по 7 победи и 1 загуба, актив от 19 точки и еднаква геймова разлика 21-8.
"Пирин" /Разлог/ – "Монтана" 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)
"Пирин": Ради Попов 13, Георги Елчинов 6, Илиян Преспов 15, Стилиян Асенов 6, Костадин Гаджанов 4, Мартин Кръстев 5 (Петър Каракашев-либеро). Треньор: Северин Димитров.
"Монтана":Златко Кьосев 9, Иван Латунов 4, Костадин Абаев 2, Аспарух Аспарухов 4, Борис Наков 4, Кирил Клетс 17 (Делчо Раев 1, Мартин Пенев 1, Добромир Димитров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
17.11.2017, 21:15 часа