"Видабаскет" с тежка загуба от "Академик" в Ботевград

"Видабаскет" с тежка загуба от "Академик" в Ботевград Победната серия на БК "Видабаскет" във втората фаза на първенството на мъжката "А" баскетболна група приключи с разгромна загуба от "Академик София-2". Видинските баскетболисти загубиха със 104:66 точки при гостуването си в Ботевград. На полувремето "Видабаскет" изоставаше с 45:28 след като загуби първата част с 23:11, а втората с 22:17. Най-резултат за видинския отбор беше Теодор Николов с 24 точки, 3 борби и 2 асистенции. Юлиян Колев завърши с 14 точки, а Калоян Петров добави 13. За победителите от Академик Цветомир Чернокожев реализира 22 точки, 10 борби и 5 откраднати топки, Георги Дамянов се отчете с 21.
В следващия кръг "Видабаскет" се изправя срещу втория в класирането Балкан-2. Срещата ще се проведе на 11 март от 17:00 часа.
05.03.2018, 12:41 часа