Девойките на „Монтана“ спечелиха турнира за Купата на „Кока-Кола“ във Видин /снимки/

Девойките на „Монтана“ спечелиха турнира за Купата на „Кока-Кола“ във Видин /снимки/ ПФК „Монтана 1921“ спечели футболния турнир за девойки за Купата на „Кока-Кола“, който завърши във Видин. Надпреварата бе част от националната програма „Децата и футболът“ и се организира от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Видин.
Във финала на градския стадион „Георги Бенковски“ тимът на „Монтана 1921“ победи домакините от ДФК „Видин“ с 2:1. В малкия финал „Ботев“ (Грамада) разгроми ФК „Пегас спорт-Видин“ (Видин) с 5:0 и така спечели третото място в надпреварата. На 5-о място завърши отборът на ФК „Дреновец“ (Дреновец) след успех с 6:2 над „Балкан“ (Белоградчик).
Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор „Кока-Кола“.
Бяха раздадени следните индивидуални награди:
най-добър вратар: Мартина Ангелова („Монтана“)
най-добър защитник: Симона Огнянова („Ботев“ Грамада)
най-добър полузащитник: Вероника Борисова („Дреновец“)
най-добър нападател: Калина Цветанова (ДФК „Видин“)
голмайстор: Роберта Тодорова (ДФК „Видин“) с 9 гола
най-техничен състезател: Михаела Любомирова („Монтана“)
най-полезен състезател: Мадлена Славчева (ФК „Пегас спорт-Видин“)
най-добър състезател на турнира: Роберта Тодорова (ДФК „Видин“)
най-добър треньор: Тошко Евлогиев („Монтана“)
Награда за най-голям принос към турнира получи Иво Марков - председател на Областен съвет на БФС – Видин.
В награждаването на призьорите участваха зам.-кметът на Видин Венцислав Пасков, председателят на областния съвет на БФС – Видин Иво Марков, кметът на Дреновец Надя Иванова, която е и председател на УС на ФК „Дреновец“, генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев, шефът на съдийската комисия към ОС на БФС – Видин Еней Кузманов  и председателят на СТК към БФС – Видин Стоян Стоянов.
15.09.2018, 09:46 часа