"Монтана" опита, но не успя срещу "Берое" в Стара Загора

"Монтана" опита, но не успя срещу "Берое" в Стара Загора Баскетболистките на "Монтана" загубиха като гости на "Берое" с 63:67 в дербито на IXкръг от първенството на „А“ група-първа четворка.
Възпитаничките на треньора Преслав Пешев изоставаха в резултата с двуцифрена разлика до началото на последната четвърт, но показаха характер и с малко късмет можеха да стигнат до обрат.
Минута и 17секунди преди сирената монтанчанки се доближиха само на три точки до съперника си 66-63. Последвалата атаката на беройки бе неуспешна, но и тази на гостите завърши с пропуск под коша на Тея Робинсън, а след това и неуспешна стрелба от далечно разстояние.
Робинсън отбеляза 17 точки за "Монтана", колкото и Тери Батъл, като към тях 188-сантиметровият център добави и 10 борби.
Янина Тодорова завърши с 13 т. Николет Гилдей се отличи с 18 т. за "Берое", Николина Зубач с 16 т.

"Берое" – "Монтана" 67:63 (26-16, 15-14, 16-9, 10-24)

"Берое": Жаклин Златанова 11, Цветомира Наумова-кап. 8, Деяна Стояновска 4, Николет Гилдей 18, Николина Зубач 16 (Евгения Нацкина 7, Димана Костова 3, Гергана Маданкова 2, Виктория Мирчева). Треньор: Жаклин Златанова.

"Монтана": Борислава Денчева 3, Тея Робинсън 17, Янина Тодорова 13, Тери Батъл 17, Микаела Дамянова (Преслава Колева-кап. 7, Валентина Горанова 6, Ванина Василева). Треньор: Преслав Пешев.

Съдии: Стефан Стефанов, Иван Станчев, Божидар Йорданов.

Зала: „Общинска“-300 зрители.
24.03.2024, 17:28 часа