"Монтана" e на финал с "Берое" за титлата, след нов успех над "Рилски спортист"

"Монтана" e на финал с "Берое" за титлата, след нов успех над "Рилски спортист" Баскетболистките на "Монтана" изхвърлиха носителя на Купата на България "Рилски спортист" от битката за титлата след като го победиха в неговата зала „Арена Самоков“ със 75:69.
По този начин възпитаничките на треньора Преслав Пешев спечелиха с 2:0 ½ финалната серия и ще спорят за трофея с "Берое" (Стара Загора), който също, очаквано се разправи в два мача със столчиния "Локомотив".
Монтанчанки доминираха през целия двубой, в който убиха интригата още на полувремето, на което се оттеглиха с 14 точки аванс 40-26. Превъзходството им продължи и след почивката, за да си разрешат леко отпускане в последната четвърт и да позволят на домакините да направят загубата си по-почетна. Самоковки обаче изпуснаха нервите си и Вероника Джикова и Таяриана Чеймбърс напуснаха за 5 лични нарушения.
Тея Робинсън, както и на първия мач в зала „Младост“, бе най-резултатна за "Монтана" с 21 точки. Янина Тодорова и Макаела Дамянова се отличиха с по 16 т. за успеха, а Тери Батъл завърши с дабъл-дабъл 10 т. и 10 борби.
За "Рилски спортист" Деница Манолова отново бе над всички с 21 т., Чйембърс се отчете с дабъл-дабъл 11 т. и 10 борби.

"Рилски спортист" – "Монтана" 69:75 (15-20, 11-20, 14-15, 29-20)

"Рилски спортист": Вероника Джикова-кап. 11, Таяриана Чембърс 11, Радина Илиева 9, Деница Манолова 21, Виолета Григорова 2, Ивана Бонева 13 (Драгани Николич 2, Раня Абурая, Преслава Попова, Ивета Петрова). Треньор: Маргарита Маринкова.

"Монтана": Борислава Денчева, Тея Робинсън 21, Янина Тодорова 16, Тери Батъл 10, Микаела Дамянова 16 (Преслава Колева-кап. 6, Валентина Горанова 6, Ванина Василева, Емилия Борисова). Треньор: Преслав Пешев.

Съдии: Иван Методиев, Константин Русев, Мониика Вичева.

Зала: „Арена Самоков“-100 зрители.

13.04.2024, 13:58 часа