"Беласица" нанесе звучен шамар по амбициите на "Монтана" за бараж /снимки/

"Беласица" нанесе звучен шамар по амбициите на "Монтана" за бараж /снимки/ В най-слабия си мач от началото на годината отборът на "Монтана" загуби безславно с 1:3 от "Беласица" (Петрич).
С показаното в двубоя не стана ясно кой преследва завръщане в елита и кой се бори със зъби за своето оцеляване в професионалния футбол.
Двата отбора приеха играта в средата на терена, без да предприемат излишни рискове. Първият точен удар във вратата бе регистриран в 13-та мин., но шута на Франк Ландри не затрудни вратаря Захари Димитров. Десет по-късно Мариян Вангелов засече центриране от дясно, но покрай вратата. Малко след това Антон Тунгаров стреля по диагонал, но защитник изби в корнер. Гостите поведоха в 37-та мин., след бърза контраатака, завършена с неспасяем удар в долния ляв ъгъл на Васил Божинов. До края на полувремето домакините така и не създадоха чисто положение в паналта на съперника си.
Три смени направи старши треньорът на "Монтана" Николай Митов на почивката, но отборът му бе шокиран още в 49-та мин. Димитър Иванов бе изведен зад защитата на домакините, излъга вратаря и изпрати топката за втори път в мрежата му. Монтанци упражниха нещо като натиск и в 62-та мин. получиха правото да изпълнян дузпа, след като Кевин Беманга бе спрян непозволено в наказателното поле. От бялата точка капитанът Димитър Буров не остави никакъв шанс за вратаря.
В 67-та мин. "Монтана" остана с 10 души на терена. Костадин Илиев задържа на границата на пеналта откъсващия се Запро Динев и главният съдия Димитър Димитров му показа директен червен картон. Тук, като че ли мачът свърши. Футболистите на гостите приеха играта в своята половина и разчитаха на светкавични контраатаки, при една от които Запро Динев се озова сам срещу вратаря, но Симеонов спаси. В последната минута на редовното време обаче влезлият като резерва Андон Гущеров не прости на бившия си отбор и оформи крайния резултат.

"Монтана" – "Беласица" (Петрич) 1:3

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов (82-Петър Атанасов), Костадин Илиев, Димитър Буров, Никола Борисов (46-Кевин Беманга), Антон Тунгаров, Емил Янчев, Франк Ландри (51-Стефан Каменов), Филип Ежике (46-Владислав Цеков), Илия Русинов (46-Александър Тодоров), Александър Аспарухов. Треньор: Николай Митов.

"Беласица": Захари Димитров, Атанас Карачоров (74-Андон Гущеров), Валентин Костов, Мартин Русков-кап., Аспарух Шамкалов, Владимир Гогов, Куфре Ета, Васил Божинов, Таонса Аксел (78-ИванМарчев), Димитър Иванов (55-Запро Динев), Мариян Вангелов (59-Христо Петров). Треньор: Даниел Маралес.

Голмайстори: 0:1 Васил Божинов (37), 0:2 Димитър Иванов (49), 1:2 Димитър Буров (63-дузпа), 1:3 Андон Гущеров (90).

Главен съдия: Димитър Димитров.
Асистенти: Стоян Стоянов, Ангел Станчев.

Жълт картон: Димитър Иванов (Беласица).

Червен картон: Костадин Илиев (Монтана, 67-ма мин.)

Стадион: „Огоста”-300 зрители.
21.04.2024, 17:11 часа