"Ботев" излъга "Бдин" при U 15 с дузпа в последните минути

"Ботев" излъга "Бдин" при U 15 с дузпа в последните минути "Ботев" излъга "Бдин" с 2:1 при 15-годишните в контрола, играна днес във Враца. Гостите се представиха по-добре от преди седмица, когато паднаха с 1:4 у дома от същия съперник. Този път двубоят бе равностоен, като на моменти видинци стояха по-добре. Домакините бяха пренавити пред своя публика и не успяха да разкрият качествата си. Преобладаваха опити за самостоятелна игра особено от капитана Денис Русинов и другото острие Мишо Маринов. Ботевци спечелиха с гол то дузпа 4 минути преди края. Реферът Иво Димитров /треньор от местната ДЮШ/ наду свирката за нарушение в полето срещу капитана Русинов, който бе покосен отзад от бранител на гостите. Драмата бе пълна, тъй като изпълнената от Русинов дузпа /на снимката/ бе отбита от вратаря на "Бдин", но топка отскочи от неравност пред вратата, топна на земята и премина зад голлинията.
Ботевци откриха в 10-та минута с хубав удар на Русинов от границата на пеналта. Гостите отговориха бързо. В 14-та минута Асен Альошев се възползва от грешка в защитата на врачани, отне топката, напредна и вкара за 1:1. В началото на второто полувреме грешка на вратаря на ботевци едва не доведе резултата до обрат. Последваха по една опасна атака на двата състава. Бдинци осъществиха пробив през центъра, но техен футболист отправи слаб удар и не затрудни врачанския страж. Малко по-късно ботевци опитаха атака, но Михайл Маринов отправи неточен удар, вместо да подаде на съиграч в по-изгодна позиция. Резултатът отиваше към равен, когато индивидуална проява на Русинов, доведе до нарушение и дузпа, от която падна победния гол.
26.08.2016, 18:11 часа