Поредна рутинна загуба за "Ботев"/Враца/, този път от "Лудогорец"

Поредна рутинна загуба за "Ботев"/Враца/, този път от "Лудогорец" „Ботев“ (Враца) записа поредна рутинна загуба в мач от деветия кръг на efbet Лига, този път от „Лудогорец“ в Разград.
Всички попадения за 1:3 в срещата паднаха преди почивката, след като Бърнард Текпетей откри, а Матеус изравни за гостите. До края на полувремето Пиерос Сотириу реализира 2 нови попадения, което се оказа и всичко по отношение на попаденията в мача. Гостите опитаха да дадат отпор, но силите им не стигнаха за кардинална промяна на терена.
Любопитен факт сред титулярните състави бе, че домакините излязоха само с чужденци в стартовите 11. Сред резервите пък имаше само двама българи - Георги Терзиев и Доминик Янков.
„Лудогорец“ можеше да открие резултата още в третата минута. Тогава хубава комбинация изведе Елвис Ману на стрелкова позиция, но вратарят Красимир Костов успя да спаси.
Така или иначе откриването на резултата дойде скоро. В деветата минута Бърнард Текпетей се освободи от няколко футболист на гостите и падайки успя да стреля от границата на наказателното поле. Шутът се оказа достатъчно точен, за да влезе във вратата за 1:0.
В 17-ата минута обаче гостите изравниха. Подхлъзване на Оливие Вердон предостави топката на левия крак на Матеус, който се озова на чиста позиция и бразилецът без да с бави направи 1:1.
В 35-ата минута „Лудогорец“ отново излезе напред в резултата. Пробив отдясно на Жозуе Са и центриране по земя успоредно на голлинията. В наказателното поле Стефан Гаврилов протегна крак, за да спре топката, но по този начин само я спря, за Пиерос Сотириу, който без да се бави мощно в заби във вратата.
Две минути по-късно кипърецът вкара и трети гол за "орлите". Текпетей изведе Сотириу отлично сам срещу вратаря и с технично изпълнение нападателят направи 3:1.

„Лудогорец“ 3:1 „Ботев“ (Враца)
1:0 Текпетей (9)
1:1 Матеус (17)
2:1 Сотириу (35)
3:1 Текпетей (37)

Стартови състави:
„Лудогорец“: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 32. Са, 6. Пинас, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 10. Ману, 19. Сотириу
„Ботев“ (Враца): 76. Костов, 23. Гаврилов, 18. Миланов30. Виейра, 22. Николов, 5. Бауренски, 21. Сержиньо, 16. Матеус, 28. Тодоров, 19. Ненов, 14. Желев
26.09.2021, 21:17 часа