Дербито в Чипровци между "Миньор" и "Ком" завърши без голове /снимки/

Дербито в Чипровци между "Миньор" и "Ком" завърши без голове /снимки/ "Миньор-Кипровец" и "Ком" /Берковица/ изиграха двубой, достоен за Трета лига, въпреки че завършиха 0:0 в 16-ия кръг на четвърта монтанска дивизия.
Домакините от Чипровци бяха в осакатен състав. Липсата на шестима футболисти наложи през седмицата да бъдат картотекирани на пожар Цветелин Райков и Наско Горов. Гостите от Берковица бяха водени от капитана Пламен Ненов, Александър Соколов и Цветан Цветанов-Кебапа.
През първата част срещата бе равностойна, като и двата отбора имаха добри възможности. В 15-та мин. Цветан Альошев напусна контузен терена, което усложни още повече положението пред Георги Владимиров. Калоян Димитров от фаул затрудни максимално Юлиян Райчев, но опитният страж показа класа и изби. В последната секунда на полувремето Пламен Ненов стреля с глава, Самуил Славов обаче с блестящ рефлекс парира удара.
След почивката берковчани натиснаха здраво. Соколов и Гълъб Герасимов бяха най-близо до попадение, но Славов не им даде шанс. В 70-та мин. се появи и бившата звезда на ЦСКА и "Славия" Мартин Керчев. Бойката игра на миньорци им донесе точката, равносилна на победа предвид обстоятелствата и класата на опонента. В последната 95-та мин. Борислав Орлинов сам срещу Райчев не успя да реализира, а в ответната атака Соколов стреля в аут.

"Миньор": Самуил Славов, Николай Николов-Фукси, Калоян Димитров, Денис Димитров, Ники Сърновски, Михаел Младенов, Любо Харачаров, Цветан Альошев, Борислав Орлинов, Георги Владимиров, Росен Иванов /Кристиян Руменов, Цеко Райков, Наско Горов, Петко Бисеров-Крауч/.
"Ком": Юлиян Райчев, Даниел Панайотов, Тихомир Тончев, Иван Цветанов, Милен Гоцов, Кирил Видов, Пламен Ненов, Александър Соколов, Ивайло Орлинов, Цветан Цветанов, Гълъб Герасимов /Цветан Генов, Мартин Керчев/.
15.04.2018, 13:50 часа