Каратеки от Монтана донесоха медали от турнир в Кнежа

Каратеки от Монтана донесоха медали от турнир в Кнежа Пет златни, два сребърни и четири бронзови медала спечелиха каратеките на КК "Компас" /Монтана/ на силния турнир за купата на Кнежа. В 15-то издание взеха участие 140 състезатели от 15 клуба в страната – София, Монтана, Перник, Свищов, Плевен, Варна, Кнежа и други.
Сияна Тихолова спечели три първи места. Младата надежда на "Компас" взе златни медали в дисциплините „ката”, „кумите” и „макевара”, при родените 2009 година. На „ката” Стефан Богданов е втори при 15-годишните. На „кумите” Богданов е златен медалист в категория до 60 кг, Петър Петров остана втори на + 40 кг. Бронзови медали донесоха Иван Димитров на + 40 кг, Миролюб Данчев на 60, Веселин Синигерски на 37 кг и Симеон Любенов на 30 кг. В дисциплината „макевара” освен Сияха Тихолова и Петър Върбанов спечели първо място при момчетата.
„В турнира взеха участие още Мила Йорданова и Никола Синигерски, на които малко не им достигна за медал в собствените им дисциплини”, поясни треньорът Георги Георгиев.
"Компас" участва в Кнежа с 10 състезатели и в силната конкуренция зае трето място в крайното отборно класиране.
„За няколко каратеки това бе първо състезание. В отбора има смяна на поколенията и заедно с колегата Сергей Тихолов сме доволни, че каратеките израстват от състезание на състезание”, допълни Георгиев.
26.04.2018, 10:03 часа