"Кариана" излъга с 1:0 "Сливнишки герой" в Ерден

"Кариана" излъга с 1:0 "Сливнишки герой" в Ерден В контролна среща, играна на стадиона в село Ерден, отборът на "Кариана" записа минимален успех с 1:0 над представителя на Югозападната трета лига "Сливнишки герой" (Сливница). Единственият гол в мача вкара преминалият от "Несебър" нападател Реджеб Халил. За възпитаниците на треньора Веселин Великов това бе седмата проверка от лятната им предсезонна подготовка. Равносметката до момента е 5 победи и 2 загуби. В събота карианци срещат в столицата "Струмска слава" (Радомир).
Гостите от Сливница създадоха първата опасна ситуация за гол в мача. Това стана още в 8-та мин., когато Антонио Михов бе оставен непокрит в наказателното поле, но изпрати топката в лявата греда. Две минути по-късно Реджеб Халил откри резултата, след като засече центриране от дясно на Георги Търтов. След нови две минути защитник на домакините се хвърли на шпагат и изби в корнер силен шут на Йордан Попов. В 16-та мин. удар с глава на централния защитник на карианци Николай Дичев излезе в аут. Последваха минути на затишие, в които играта се водеше предимно в централната част на терена. Чак в 37-та мин. Ангел Бастунов пробва от далеч да изненада вратаря Мартин Минев, но стражът на Сливнишки герой внимаваше и изби в корнер.
През второто полувреме треньорите и на двата отбора извършиха много смени и това се отрази на играта. Бастунов пропусна да покачи в 62-та мин. изведен очи в очи с вратаря. В 75-та мин. Димитър Ненчов проби през центъра и насочи топката в горния десен ъгъл, но вратарят на домакините Петър Начев пък се разтегна и изби в корнер.

"Кариана": Петър Начев, Георги Търтов, Стоян Предев, Николай Дичев, Мартин Николов, Симеон Русев, Ангел Бастунов, Георги Чакъров, Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов-кап. (Ангел Цолов, Георги Илиев, Владимир Мичев, Ивелин Илиев, Християн Илиев). Треньор: Веселин Великов.

"Сливнишки герой": Мартин Минев, Сибил Карагьозов, Любомир Деспотов, Емил Трендафилов, Виктор Георгиев-кап., Николай Маринов, Марио Петков, Антонио Михов, Весислав Иванов, Димитър Маймунков, Йордан Попов (Светослав Каменов, Ничо Ничев, Кристиян Здравков, Георги Кузовски, Димитър Ненчов, Михайл Ангелов, Ивайло Станоев, Теодор Никифоров). Треньор: Петър Малинов.

Главен съдия: Петър Милков.
Асистенти: Тодор Валериев, Ивайло Тодоров.

Стадион: „Кариана”- 30 зрители.

11.07.2019, 08:16 часа