"Монтана" надви румънци на тръгване от Банско

"Монтана" надви румънци на тръгване от Банско Отборът на "Монтана" си тръгна с победа от лагера в Банско. В последната си контролна среща в пиринския балкан воденият от треньора Владимир Иванов-Фугата тим се наложи с 2:1 над румънския "Дунарея" (Кълъраш). Гостите от Северната ни съседка вкараха с глава за 0:1 в 33-та мин. Още до почивката монтанци можеха да изравнят, но Мирослав Антонов-Чилика пропусна да се разпише изведен сам срещу вратаря.
През второто полувреме Монтана тръгна по-смело в атака и в 56-та мин. Тони Тасев възстанови равенството, след като засече в мрежата центриране от дясно на Борислав Дамянов. Пълният обрат в мача стана факт в 67-та мин. Тогава Николай Цветков-Демона центрира успоредно на голлинията, на далечната греда дебнеше Атанас Илиев и за голмайстор от неговия калибър не бе проблем да изпрати топката в мрежата.
Проверката с "Дунарея" бе последна за "Монтана" от лятната предсезонна подготовка. Преди нея монтанци победиха с 3:1 "Спартак" (Плевен) и с 3:2 "Академия Пандев" (Струмица Северна Македония) и отстъпиха с 0:2 от "Локомотив" (Пловдив). След днешната контрола отборът получи два три дни ваканция, а от понеделник до началото на първенството ще тренира на клубната си база в спортния комплекс „Огоста”. На старта на новия сезон във Втора професионална лига "Монтана" ще гостува на "Кариана" в Ерден (20 юли, 18:30 часа).

"Монтана": Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Йордан Йорданов, Николай Минков, Димитър Илиев, Мирослав Антонов, Николай Цветков, Тони Тасев (Васил Симеонов, Иван Калайджийски, Галин Ташев, Борислав Дамянов, Атанас Илиев, Кристиян Апостолов, Пиер Пиеров, Владислав Цеков). Треньор: Владимир Иванов.
12.07.2019, 14:24 часа